Béčko Freiburgu? Udělám klidně jeden krok dozadu, abych pak udělal dva kroky dopředu, říká si Ambros

Béčko Freiburgu? Udělám klidně jeden krok dozadu, abych pak udělal dva kroky dopředu, říká si Ambros

Když nyní devatenáctiletý exslávista Lukáš Ambros debutoval v rámci minulé sezony v Bundeslize, stal se historicky nejmladším českým hráčem, jemuž se něco takového podařilo.

A nejmladší je bývalý mládežník Slovácka také v nově se tvořící české reprezentaci do jednadvaceti let, kterou čekají v nejbližších dnech střety se Slovenskem a Islandem.

Na svůj první sraz v týmu "Lvíčat" už však perspektivní středopolař nedorazil z Wolfsburgu, jemuž patří, nýbrž z Freiburgu, s jehož rezervou se aktuálně vyskytuje ve třetí nejvyšší německé soutěži.

Hostování v aktuálně posledním celku tamní 3. Ligy ale nebere nijak tragicky a zastává názor, že raději bude hrát nižší soutěž, než aby jen mezi elitou vysedával na lavičce náhradníků.

"Někdo to možná bere tak, že jde o krok zpátky. Já si říkám, že udělám třeba ten jeden krok dozadu, abych potom udělal dva kroky dopředu. Upřímně, ve Wolfsburgu je obrovská konkurence a asi bych teď tolik šancí nedostával," přiznal v interview pro server fotbal.cz sám mladík.

Ambros v Německu:

48 startů za mládež Wolfsburgu
1 start za první tým Wolfsburgu
1 start za rezervu Freiburgu

U "Vlků", které během letní přestávky posílil Václav Černý z Twente, setrvat nechtěl, protože zelenobílí dva roky zpět zrušili béčko. Pro tento ročník tak hledal jiné možnosti.

"Hostování ve Freiburgu mně v získávání zkušenosti mezi dospělými může jenom pomoci. Věřím, že jsme zvolili správně," prohlásil Ambros.

Premiéru si odbyl v rámci domácí prohry s Essenem (0:2), proti němuž nastoupil na závěrečných pětadvacet minut. V tu chvíli to byl asi strop, neboť stihl před utkáním pouze jeden trénink...

"V zápase jsem se cítil docela dobře. Pomohli mi i kluci na hřišti. Ve Wolfsburgu jsem toho za posledních 8 měsíců pobral hodně a teď bych si přál to využít i v novém angažmá," řekl.

Pakliže by se mu v novém prostředí začalo dařit, vyloučena určitě není ani varianta, že by nakoukl do áčka Freiburgu, jenž má po úvodních třech kolech stejný počet bodů jako Wolfsburg, který ovšem při nedávné domluvě o jeho zapůjčení zatrhl opci.

Podruhé na sebe může upozornit příští týden v rámci výjezdu na půdu Arminie Bielefeld. "Jde o to, jak se mi bude dařit a jak mě oni uvidí. Po sezoně mně ve Wolfsburgu končí smlouva, ale je v ní ještě opce na prodloužení," podotkl Ambros.

Důležitá bude i důvěra švýcarského trenéra Freiburgu Thomase Stamma. O dalším vývoji jeho německého příběhu, který trvá již více než tři roky, tak rozhodne samotná sezona, jež může otevřít i další možnosti.

Čeští legionáři bez smlouvy? Na správnou výzvu stále čeká Novák či Hašek