Mistrovství světa bylo předem zmanipulované pro Messiho, tvrdí bývalý lodivod Oranjes Van Gaal

Mistrovství světa bylo předem zmanipulované pro Messiho, tvrdí bývalý lodivod Oranjes Van Gaal

Bývalý trenér nizozemské reprezentace, Louis Van Gaal, prohlásil na cenách Eredivisie pro místní televizi NOS, že zimní Mistrovství světa v Kataru bylo předem zmanipulované ve prospěch Messiho Argentiny. Dvaasedmdesátiletý trenér poukazoval na sporné řízení čtvrtfinálového utkání Argentiny proti Nizozemsku, které bylo jeho posledním na lavičce Oranjes.

Poslední Mistrovství světa, konané na sklonku roku 2022 v Kataru, máme ještě všichni v živé paměti. Lionel Messi, jakožto jeden z nejlepších fotbalistů historie, pozvedl nad hlavu trofej po strhujícím finále proti Francii, které Argentina vyhrála na penalty. Messi se v utkání prosadil dvakrát.

Neméně napínavým utkáním byl čtvrtfinálový souboj Argentiny s Nizozemskem, který Jihoameričané vyhráli 3:2 na penalty. Argentina se v zápase dostala do dvoubrankového vedení zásluhou Moliny a Messiho, jenž proměnil pokutový kop. Avšak hráči Oranjes svůj boj nevzdali a do zápasu se zásluhou Weghorsta vrátili. Útočník Hoffenheimu srovnával na 2:2 v 11. minutě nastavení druhé půle.

Utkání kromě spousty krásných fotbalových momentů nabídlo i 16 žlutých karet. Zejména mela, která se strhla u lavičky Nizozemců po úmyslném nakopnutí míče jejím směrem v podání Paredese, utkvěla fanouškům v paměti.

K inkriminovanému utkání se na předávání cen nizozemské Eredivisie vrátil bývalý trenér Oranjes, Van Gaal. Pro dvaasedmdesátiletého lodivoda se jednalo o poslední zápas na nizozemské lavičce. Po vypadnutí z turnaje u týmu rezignoval.

“Nemám k tomu moc co říct. Když se podíváte na to, jak Argentina získala své góly a porovnáte to s tím, jak jsme svých branek dosáhli my… Hráči Argentiny překračovali hranici a nebyli za to potrestáni. Potom si myslím, že jde o předem zmanipulovaný zápas. Myslím to vážně,“ prohlásil Van Gaal na adresu čtvrtfinálového utkání pro stanici NOS.

Nizozemský trenér avšak neřešil na slavnostní události pouze nepříjemné povinnosti. Van Gaal byl rovněž oceněn za svůj přínos nizozemskému fotbalu. Otázku Mistrovství světa uzavřel prohlášením, že bez ohledu na to, co řekl, si Messi zaslouží být mistrem světa.