Hradec už nahradil Gabriela. Nadstandardní Čmelík má rychlost, kvalitní centr a umí jeden na jednoho

Hradec už nahradil Gabriela. Nadstandardní Čmelík má rychlost, kvalitní centr a umí jeden na jednoho
OBSAHUJE VIDEO

Hradec Králové posílil slovenský záložník Lukáš Čmelík, který přestoupil z Českých Budějovic. Na východě Čech podepsal dvouletou smlouvu s opcí. 

Pod transferem byl samozřejmě podepsán sportovní ředitel Jiří Sabou. "Po odchodu Adama Gabriela jsme cítili, že je třeba přivést posilu na pravý kraj zálohy. Ke konci přestupového období je samozřejmě složité někoho vytipovat a získat. Řešili jsme i další varianty, ale když se naskytla možnost přivést Lukáše Čmelíka z Budějovic, tak jsme napnuli všechny síly k tomu, abychom tento pro mě v pozitivním smyslu překvapivý přestup dotáhli,“ přiznal na webu fchk.cz sportovní ředitel Votroků.

Čmelíkova pouť od ročníku 2012/2013 do současnosti:

- Žilina
- Sion
- Piast Gliwice
- Dunajská Streda
- Karviná
- České Budějovice
- Hradec Králové

Fotbalistu ze Slovenska vnímá jako velkou posilu. "Přichází k nám ligou prověřený hráč, který je směrem do ofenzivy nadstandardní, Lukáš má kvalitní centr, je skvěle rychlostně disponovaný a umí jeden na jednoho. Koneckonců i v utkání s námi připravil Budějovicím dvě tutovky v úvodu zápasu, což dokládá jeho kvality," uzavřel funkcionář.

Sedmadvacetiletý Čmelík odehrál v české nejvyšší soutěži 70 zápasů a dal devět branek, z toho pět v minulém ročníku. Vedle Českých Budějovic hrál i za Karvinou a na Slovensku za Dunajskou Stredu a Žilinu.

Další šance pro Van Kessela? Exslávista nehrál fotbal téměř rok a půl, přesto ho opět testují na Slovensku