Před pár dny měl se sparťany spory, teď může být jejich spoluhráč. Letenští jednají s Libercem o Červovi. Co Slavia?

Před pár dny měl se sparťany spory, teď může být jejich spoluhráč. Letenští jednají s Libercem o Červovi. Co Slavia?

Mistrovská Sparta, jíž čekají v průběhu podzimní části boje na třech různých frontách, by mohla ještě do páteční uzávěrky přestupového okna přivést do letenské epet ARENY jednu posilu a to do středové formace.

Podle iSport.cz jedná Tomáš Rosický se sportovním úsekem Slovanu Liberec o bývalém mládežnickém reprezentantovi Česka, který se před pár dny v rámci vzájemného duelu na stadionu U Nisy (0:2) hádal a pošťuchoval jak se sparťanským kapitánem Ladislavem Krejčím, tak s další oporou Jaroslavem Zeleným.

Ano, řeč je samozřejmě o horkokrevném dvaadvacetiletém mladíkovi se slávistickou minulostí Lukáši Červovi, jenž debutoval ve FORTUNA:LIZE v ročníku 2019/2020, kdy ještě patřil konkurenčnímu sešívanému "S" a pod Ještěd se dostal přes zastávky v Jihlavě a Pardubicích.

Autor sedmi prvoligových tref, jenž v rozehrané ligové sezoně odehrál pod Lubošem Kozlem 414 minut čistého času, už by tak mohl přijít o severočeské derby na jablonecké Střelnici a naopak by se ho mohla týkat sparťanská příprava na domácí duel se Slováckem.

Jestliže by Ludvík Karl svolil a zarputilého mladíka, jehož si loni pořídil za 4 miliony korun, do metropole skutečně uvolnil dlouho před vypršením jeho kontraktu (30. 6. 2026), zřejmě poslední letní posilu šampionů by v hlavním městě čekala konkurence v podobě Lukáše Sadílka, Davida Pavelky, Qazima Laciho či Kaana Kairinena.

K tomuto datu odehrál Červ v nejvyšší tuzemské soutěži 61 zápasů, ve F:NL absolvoval 24 duelů a dalších 5 vystoupení přidal v MOL Cupu. V kádru dánského odborníka Briana Priskeho se může stát již sedmou letní posilou.

P.S.: Do hry čerstvě vstoupila také Slavia, která na něj vlastní předkupní právo. O všem informoval na síti X Jaroslav Tvrdík, jenž uvedl následující: "Byli jsme v souladu se smluvním ujednáním informováni Slovanem o nabídce na hráče na jeho přestup do třetího klubu, s tím, ze hráč zůstane na hostovaní v Liberci. SK Slavia Praha využije příslušných smluvních mechanismů mezi oběma kluby na zpětný odkup hráče." Rozhodnutí tedy bude evidentně na samotném hráči. V případě, že by dodržel slib rivalovi, podzimní část by ještě dohrál tam, kde je, čili na severu Čech.

V Lilleströmu to neklaplo, tak ho čeká další šance v české lize. Čas na začlenění dostane Vindheim na Stínadlech