Mistři světa začali třemi body, Messi se mezi nejlepšími střelci jihoamerické kvalifikace dotáhl na Suáreze

Mistři světa začali třemi body, Messi se mezi nejlepšími střelci jihoamerické kvalifikace dotáhl na Suáreze
OBSAHUJE VIDEO

Reprezentanti Argentiny vstoupili do bojů o postup na mistrovství světa v roce 2026 výhrou 1:0 nad Ekvádorem. O vítězství úřadujících šampionů v Buenos Aires rozhodl rekordním 29. kvalifikačním gólem Lionel Messi.

Sedminásobný držitel Zlatého míče se prosadil v 78. minutě z přímého kopu a v čele historického pořadí nejlepších střelců jihoamerické kvalifikace se dotáhl na kamaráda z působení v Barceloně Luise Suáreze z Uruguaye. 

"Mám radost, že jsme tam oba dva, protože kvalifikace mistrovství světa pro nás v Jižní Americe znamená hodně," citovala agentura Reuters Messiho, který v reprezentaci navázal na střeleckou formu z Interu Miami.

 

Kapitán argentinské reprezentace do klubu z americké MLS přišel v červnu z Paris St. Germain. V jedenácti zápasech v dresu Miami zaznamenal šestatřicetiletý Messi jedenáct branek.

Chvíli si proti Messimu zahrála i nová posila pražská Sparty Ángelo Preciado. Obránce hostů přišel na trávník v 81. minutě. Messi opustil hřišti v předposlední minutě zápasu.

Ekvádorci vstoupili do bojů o mistrovství světa s odpočtem tří bodů za kauzu z minulé kvalifikace. V ní za tým nastupoval kolumbijský rodák Byron Castillo, který podle pozdější stížnosti Chilanů reprezentoval Ekvádor neoprávněně. Požadovali proto vyřazení čtvrtého týmu konečného pořadí ze závěrečného turnaje v Kataru, kam by se v případě kontumace ekvádorských zápasů dostali oni. Sportovní arbitrážní soud vyřešil případ až krátce před šampionátem, Ekvádoru odebral tři body v další kvalifikaci a národní svaz potrestal pokutou.

Chci pokračovat, protože se cítím dobře a potřebný, hlásí Ronaldo, který bude v pátek zaměstnávat obranu Slováků