Bílek má důvod k úsměvu, Slavii pojistil nejlepšího střelce béčka Berana a smlouvou motivoval i 5 dalších talentů

Bílek má důvod k úsměvu, Slavii pojistil nejlepšího střelce béčka Berana a smlouvou motivoval i 5 dalších talentů
OBSAHUJE VIDEO

Ve druhé polovině tohoto pracovního týdne podepsal nový kontrakt se Slavií nejlepší kanonýr sešívaného béčka z minulého ročníku Štěpán Beran, který se v Edenu zavázal až do roku 2026.

Bývalý hráč Slovácka, který vstoupil do slávistických struktur již v roce 2017, je momentálně zapůjčen v druholigové Vlašimi, kde zatím kvůli zranění v horní části těla naskočil do pěti utkání.

"Jsem rád, že mi Slavia dává takovou důvěru. Je to pro mě motivace do další práce. Mým snem je zahrát si na hlavním stadionu v Edenu a slavit gól před Tribunou Sever," vzkázal v interview pro slavia.cz sám perspektivní mladík.

Zatímco u podpisového aktu byl sportovní ředitel Jiří Bílek, vše inicioval jeho spolupracovník Přemysl Kovář, jenž ve Vršovicích zastává roli sportovního manažera.

Ten je moc rád, že se s Beranem prodloužila smlouva o další tři roky. O další důvěru si podle něj řekl svými výkony v minulé sezoně, kdy nasázel během 1880 odehraných minut jedenáct tref.

PARDUBICE VZALY ZÁVĚR PŘESTUPOVÉHO OBDOBÍ VELMI VÁŽNĚ, NOVĚ SE CHLUBÍ KOLUMBIJSKÝM ZADÁKEM Z MIDTJYLLANDU

"I díky těmto výkonům šel do přípravy s A-týmem, kde dostal šanci na soustředění. Je to hráč, který dokáže hrát na více pozicích směrem do ofenzivy. Nyní stráví ještě minimálně půl rok na hostování v partnerské Vlašimi, kde ho budeme dále sledovat a držet mu pěsti, ať se mu nadále daří," doplnil Kovář.

Beran však nebyl jediný, kdo dostal v posledních dnech na slávistickém území čerstvý kontrakt. Své první profesionální dohody totiž podepsalo i pět dalších nadějných mládežníků.

Konkrétně šlo o záložníka Dominika Pecha (17), křídelníka Eliáše Pitáka (17), útočníka Davida Hájka (17), gólmana Filipa Slavatu (19) a středopolaře Karla Belžíka (15), jenž působí ve Slavii od svých osmi let a momentálně nastupuje za kategorii U17, respektive U19.

"Všem hráčům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do další práce v sešívaném dresu," vyšlo na oficiálních stránkách úřadujícího domácího vicemistra.