Tvrdík považuje Kušeje za skvělého hráče a českou hvězdu: Nevylučuji další jednání a možná přijde v zimě

Tvrdík považuje Kušeje za skvělého hráče a českou hvězdu: Nevylučuji další jednání a možná přijde v zimě

Úřadující vicemistr FORTUNA:LIGY z Edenu sice přišel během letošního horkého léta o tři důležité hráče, nicméně dalších pět posil ve Vršovicích přivítal.

A nejčerstvější levonohou akvizicí Andresem Dumitrescem, která rozšířila slávistické řady tento týden, sešívaní zaplnili poslední místo na evropské soupisce.

Není tajemstvím, že se momentálně druhý tým tabulky zajímal také o boleslavského křídelníka Vasila Kušeje, jemuž v poslední době nevyšel přestup do nizozemského Ultrechtu.

Jak blízko či daleko byl jeho příchod do metropole? "Usilovali jsme o něj, ale bylo to hodně narychlo. Představy samotného hráče, Boleslavi a agenta jsme nebyli schopni splnit tak rychle," informoval v interview pro tn.nova.cz Jaroslav Tvrdík.

Soupisku pro Evropskou ligu uzavíral sportovní úsek Slavie již v pondělí večer, takže by nejspíš transfer realizovat nestihl. Nicméně není všem dnům konec...

"Přivádět tak drahého hráče jen na českou ligu, to je nesmysl. Nicméně nevylučuji, že s ním nebudeme jednat dát a možná přijde v zimě. Víme, že to je skvělý hráč a česká hvězda," ocenil třiadvacetiletého svěřence Marka Kuliče.

Ten stihl v sezoně 2023/2024 zasáhnout do čtyř ligových zápasů a 336 poskytnutých minut se mu podařilo přetavit v jednu branku a jednu asistenci.

Kromě toho nabídl 10 střeleckých pokusů a 5 přihrávek do gólové šance. Úspěšných driblinků předvedl 16 a jeho aktuální úspěšnost se pohybuje pod padesáti procenty.

Bývalý hráč Prostějova i Ústí, jenž na nejvyšší úrovni pořád odehrál pouhých 20 zápasů, bude mít nyní v Lokotrans aréně do konce podzimní části klid. Pak se kolem něj může kolotoč přestupových spekulací roztočit nanovo.

Bílek má důvod k úsměvu, Slavii pojistil nejlepšího střelce béčka Berana a smlouvou motivoval i 5 dalších talentů