Daněk si od mise v Pardubicích dost slibuje: Tým hraje pohledný fotbal, práce trenéra Kováče se mi moc líbí

Daněk si od mise v Pardubicích dost slibuje: Tým hraje pohledný fotbal, práce trenéra Kováče se mi moc líbí

Kryštof Daněk odešel ze Sparty na půlroční hostování do Pardubic. Oba kluby o tom v poslední den přestupového období informovaly na svých webech. Dvacetiletý ofenzivní záložník v této sezoně za Pražany nenastoupil ani v jednom soutěžním zápase.

Reprezentant do 21 let přišel do Sparty loni v létě z Olomouce. Letenskému celku pomohl k prvnímu titulu po devíti letech, na jaře ale plnil především roli náhradníka. V lize odehrál doposud 82 zápasů, v nichž zaznamenal sedm branek a sedm asistencí.

"Hodně si od tohoto angažmá slibuji. Pardubice hrají pohledný fotbal a těším se na spolupráci s trenérem (Radoslavem) Kováčem, jeho práce se mi moc líbí. Rád bych nasbíral co nejvíc herních minut a zkušeností," uvedl Daněk.

I když je odchovancem hanáckého fotbalu, v pardubické kabině potká několik známých tváří. "Pochopitelně to vnímám, vím, že nedávno do týmu přišel taky Kuba Matoušek… Chci do kabiny rychle zapadnout a určitě mi v tom může pomoci i to, že některé z hráčů dobře znám," dodal mladík.

Východočeši, kteří jsou po sedmi ligových kolech v tabulce dvanáctí, už ve čtvrtek získali dvě zahraniční posily. Kamerunský útočník William Mukwelle přestoupil do Pardubic z lotyšského Daugavpilsu a podepsal čtyřletou smlouvu. Kolumbijský obránce Pablo Ortiz přišel na roční hostování z dánského Midtjyllandu.

Hradec získal z Dynama vysokého bijce na hrot útoku, Sabou si pochvaluje jeho poctivost a výborný charakter