Rozdíly mezi Bayernem a Tottenhamem jsou markantní. U Spurs prohry nebyly pohromou, neodpustil si rýpnutí Kane

Rozdíly mezi Bayernem a Tottenhamem jsou markantní. U Spurs prohry nebyly pohromou, neodpustil si rýpnutí Kane

Útočník Harry Kane se už sžívá s bavorským prostředím ve svém novém klubu Bayern Mnichov. Rozdíly oproti předchozímu angažmá jsou prý nepopsatelné.

V nejvyšší německé soutěži už stihl nastoupit do tří ligových zápasů, během nichž si připsal tři góly a jednu asistenci. Dá se říct, že navázal na svou předchozí střeleckou formu, ale i tak cítí, že to má nyní těžší. Ten tlak a povinnost vyhrávat nikdy předtím nezažil. O tom se mimo jiné rozpovídal na páteční tiskové konferenci.

„Hlavní rozdíl mezi Bayernem a Tottenhamem je v tom tlaku, který je na vás vytvářen. Samozřejmě, vždy jsem chtěl střílet góly, ale tady jsou ty góly nutností. A stejně tak je nutností vyhrát každý zápas,“ uvedl Kane.

„U Spurs jsme si mohli dovolit prohrát několik zápasů, nebyla to pohroma. Tady musíte vyhrát každičké utkání. I když vyhrajete 3:1 nebo 4:0, pořád se na vás snáší kritika, že obraz hry nebyl dokonalý. Očekávala se od vás větší dominance a kontrola… Co na to říct. Tohle je prostě mentalita top klubu!“ dodal dnes již třicetiletý anglický forward, který si v současné chvíli plní reprezentační povinnosti.

Mnichovský Bayern vyhrál v Bundeslize již jedenáct ligových titulů v řadě. Ta dominance je evidentní a sám klub by o ni nerad přišel. Angažování Harryho Kanea bylo po roční absenci kvalitního hrotového útočníka jedním z kroků, jak toho docílit.