Ve druhé slovenské lize vyrostla nová střelecká hvězda. Nenápadná ikona Púchova udivuje gólovými hody

Ve druhé slovenské lize vyrostla nová střelecká hvězda. Nenápadná ikona Púchova udivuje gólovými hody

Púchov to ve druhé slovenské lize v současnosti válcuje. Z posledních tří utkání má nejofenzivnější tým soutěže úctyhodné skóre 13:0 a v tabulce mu zaslouženě patří druhá pozice hned za suverénním Komárnem.

Nejvýraznější podíl na tom má vytáhlý forvard Lukáš Letenay, jenž zažívá grandiózní úvod do sezony a má to rozjeto na jasně nejpovedenější ročník kariéry.

Úvodních sedm kol se mu totiž podařilo přetavit hned v deset přesných zásahů, když postupně pokořil Myjavu, Šamorín, Malženici, Trebišov, Petržalku i Dolný Kubín, s tím, že se neprosadil jen proti Považské Bystrici.

Vzhledem k tomu, že nasázel v minulém soutěžním ročníku v rámci 14 vystoupení jen tři branky, jde o vydatné zlepšení a mistrovský tah Púchova, které se ho rozhodlo z Trenčína, kde se mu dlouhodobě nedařilo prosadit, přivést natrvalo.

Nejlepší střelci druhé slovenské ligy:

10 - L. Letenay (Púchov)
7 - L. Slávik (Považská Bystrica)
6 - J. Michlík (Púchov)
5 - Voleský (Komárno)

Radost z jeho výkonů a hlavně individuálního výsledku musí mít pochopitelně i nový hlavní trenér MŠK Marián Zimen. Jeho nejúdernější svěřenec totiž jasně vládne střelecké tabulce, aniž by zahrával jediný pokutový kop. Aktuálně je tak jak před sedmigólovým Slávikem, tak šestigólovým Michlíkem a pětigólovým Čechem Voleským, jenž patří Komárnu.

Prvoligová fronta už se určitě začíná tvořit a jeho čísla nepochybně sledují také v sousedním českém prostředí. Tím spíš, že další přestupové období proběhne za několik měsíců.

Trenčínský odchovanec s krátkou minulostí v Dubnici si mezi elitou již nejednou zahrál (k tomuto datu je na pětatřiceti startech) a byl by to tak přirozený návrat na místa, kam asi patří.

Svou zlepšenou výkonnost však nyní musí potvrzovat ve druhém patře slovenské fotbalu. 16. září se před ním budou muset být na pozoru obránci Humenného.

Sparta opět oslabila Žilinu. Po Goljanovi nalákala do svých řad dalšího mládežnického reprezentanta Slovenska