Lampard se může vrátit k trénování, laso by mohl dostat z Ligue 1

Lampard se může vrátit k trénování, laso by mohl dostat z Ligue 1

Frank Lampard v pozici kouče zatím příliš úspěšný nebyl. Nevyšlo mu angažmá v Chelsea a lépe si nevedl ani v Evertonu. Velmi brzy by se ale mohl dočkat už čtvrté výzvy, tentokrát se očekává laso z francouzské Ligue 1.

Svou manažerskou kariéru přitom nerozjel špatně. V Derby County udělal kus dobré práce a klub dotáhl až do finále Championship, po kterém se nicméně do Premier League vydala Aston Villa.

Nakonec se tam ale vydal i Lampard, který podepsal tříletou smlouvu se svou milovanou Chelsea. Jenže od té chvíle už to žádná hitparáda nebyla. Po roce a půl byl vyhozen, další zklamání přišlo v Evertonu a i jeho návrat do Chelsea na konci uplynulé sezony nic dobrého nepřinesl. 

Po pár měsících se ovšem Lampard může k trénování opět vrátit. Bez kouče je aktuálně poslední celek Ligue 1 Lyon, který se v pondělí po vzájemné dohodě rozešel s Laurentem Blancem.

Ten měl v Lyonu průměr jen 1,53 bodu na zápas a s poměrně kvalitním týmem skončil až sedmý, vaz mu nicméně zlomil až naprosto mizerný start do letošního ročníku. Ze stálých manažerů Lyonu se jedná o nejhorší statistiku za posledních pětadvacet let.

Tým dostal na povel technický ředitel Jean-Francois Vulliez, podle webu 90min se ale jedná o možném navázání spolupráce s bývalým vynikajícím středopolařem.