Chceme být minimálně mezi 25 nejlepšími týmy světa, říká technický ředitel Slovenského fotbalového svazu Pivarník

Chceme být minimálně mezi 25 nejlepšími týmy světa, říká technický ředitel Slovenského fotbalového svazu Pivarník
PODCAST

Na Slovensku trénoval Roman Pivarník Prešov či Dunajskou Stredu, v Česku pak vedl Jihlavu, Sigmu, Bohemians 1905, Plzeň, Brno či Zlín. Aktuálně zastává funkci technického ředitele Slovenského fotbalového svazu a v nejnovější epizodě podcastu Livesport Daily se proto rozpovídal zejména o mezinárodním dění. Čím to je, že je na Slovensku ohledně národního mužstva momentálně pozitivnější nálada, než v Česku, v čem mají oba reprezentační výběry problémy a jak se u našich východních sousedů pracuje s mládeží?

Všech 83 dosavadních dílů podcastu Livesport Daily je k dispozici zde. 

"Která reprezentace je aktuálně lepší? To je složitá otázka, obě země řeší svoje problémy. Obě mužstva by si přála být v žebříčku FIFA výš, já jsem do našeho strategického plánu dal to, že se musíme zlepšit. Minimálně mezi 25 nejlepšími týmy světa chceme být. No a porovnání s Českem, to doufám uvidíme na mistrovství Evropy," usmívá se Roman Pivarník, který má za sebou i trenérské zkušenosti v Česku, včetně lavičky Viktorie Plzeň.

"Důležité je, abychom dobře pracovali, hlavně s mládeží. Tam se potřebujeme zlepšovat, protože tam nám svět utíká," dodal odborník, podle nějž jde v Česku do fotbalu pětkrát více peněz, než je tomu na Slovensku.

Pivarník plní ve slovenském fotbale funkci technického ředitele, v praxi se stará o to, jak se fotbal na Slovensku rozvíjí. V Česku tuto pozici aktuálně trvale obsazenou nemáme, dočasně ji po krátkém působení Zdeňka Psotky zastává Erich Brabec.

"Za posledních několik měsíců jsem objel hodně zemí Evropy a všechny vyspělé mají technického ředitele a přikládají této pozici velkou váhu. Bývá to nejdůležitější sportovní funkce ve fotbale dané země, je nemyslitelné, aby v zemi nebyla tahle funkce zřízená a kvalitně obsazená," je přesvědčený Pivarník.

V aktuální epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

- jak se na slovenskou pracuje s fotbalovou mládeží

- jak na národní tým působí italský trenér Calzona

- proč se vedení fotbalu nesmí spokojit s málem

Všechny díly Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts.