V Realu je po více než 90 letech volné číslo 9, v Barce je zase po necelých třech dekádách nevyužitá "desítka"

V Realu je po více než 90 letech volné číslo 9, v Barce je zase po necelých třech dekádách nevyužitá "desítka"

Když letos v létě zamával Realu ostřílený francouzský forvard Karim Benzema, jenž už střílí góly v Saudi Pro League, na madridském San Bernabéu se rázem po dlouhých čtrnácti letech uvolnilo číslo 9.

Žádný z nynějších svěřenců italského odborníka Carla Ancelottiho se však legendární "devítky" k tomuto datu neujal, čímž se přetrhla více než devadesátiletá série, jež podle listu Marca trvala již od roku 1932.

V minulosti nosili č. 9 na bílé straně španělského metropole Alfredo di Stéfano, Fernando Morientes nebo Ronaldo, jenž za nejúspěšnější klub v historii Ligy mistrů úspěšně pálil v letech 2002 - 2007.

Po odchodu španělského reprezentanta Ansu Fatiho do Premier League pak mimochodem došlo k podobné situaci i v konkurenční Barceloně, jen se to týká kultovního čísla 10.

Také katalánská "desítka" je v současné době neobsazená a děje se tak po necelých třech dekádách. V devadesátých letech ji měli na zádech Romário či Gherorghe Hagi.

Na startu milénia s ní zářil Ronaldinho a v letech 2008 - 2021 zase patřila Lionelu Messimu, který ji převzal právě na přání zmíněného brazilského kouzelníka.

Poslední dva roky náležela již zmíněné čerstvé akvizici anglického Brightonu, který si však na ostrovech zvolila číslo 31.

Na dalšího barcelonského nositele jeho bývalé desítky si bude třeba počkat a to minimálně až do dalšího přestupového období...

Ve vyspělé Evropě už zbylo pouze 6 klubů, které v této ligové sezoně jedou výhradně na vítězné vlně