Barcelona chce využít situace. Touží po dvou hvězdách s nízkými klauzulemi

Barcelona chce využít situace. Touží po dvou hvězdách s nízkými klauzulemi

Že Barcelona nemá peníze na přestupy či na registraci svých hráčů? Všechno jde, když se chce. Katalánský velkoklub teď spoléhá na další finanční páky, které by mu rozvázaly ruce. Navíc jsou stanoveny konkrétní cíle - Dani Olmo a Bernardo Silva.

Jak informoval katalánský deník Mundo Deportivo, Barcelona chce využít poměrně bizarní situace. Výstupní klauzule u obou mají totiž výrazně klesnout.

Portugalský reprezentant Bernardo Silva z Manchesteru City a španělský útočník Dani Olmo z RB Lipsko podepsali v létě ve svých klubech nové smlouvy, přestože jsou - zejména v případě Silvy - silně spojováni s odchodem.

Ačkoli Silvova nová smlouva platí do roku 2026 a Olmova do roku 2027, španělský list uvádí, že na oba hráče se nyní váží poměrně dostupné výstupní klauzule ve výši přibližně 60 milionů eur. Barcelona i PSG měly údajně zájem utratit v létě za Silvu více než tuto částku, zatímco Olmo zažil vydařený vstup do sezony a třeba hattrickem pomohl Lipsku porazit Bayern Mnichov v německém Superpoháru.

Ve svých 25 letech by Olmova skutečná hodnota mohla do konce sezony snadno překročit částku 60 milionů eur. Ačkoli je Silvovi nyní 29 let, jeho stabilně vysoká úroveň výkonů v posledních letech z něj dělá atraktivního hráče pro elitní kluby, které hledají špičkového hráče v nejlepších letech.