Kopačky už mu nějaký čas visí na hřebíku, přesto jsou jeho hlášky věčné. Nezapomenutelné perly Ibrahimoviče

Kopačky už mu nějaký čas visí na hřebíku, přesto jsou jeho hlášky věčné. Nezapomenutelné perly Ibrahimoviče

Ve svých jednačtyřiceti letech se rozhodl ukončit kariéru, která se nesmazatelně zapsala do historie, V červnu tohoto roku řekl švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič sbohem fotbalu a své kopačky pověsil na hřebík. Jeho posledním klubem bylo milánské AC, kam se vrátil po anabázi za velkou louží. Rodák z Malmö však v paměti utkvěl nejen díky svým výkonům na hřišti, ale i pro své hlášky v médiích a na veřejnosti, které budou ještě nějaký ten čas bavit celý svět.

Zlatan mluvit vždy uměl a v jeho slovech se vždy kloubily ego s balkánskými kořeny a schopností zaujmout či rozesmát. Stačí se ohlédnout jen k jeho konci na San Siru. „Říkám sbohem fotbalu, ale ne vám,“ pravil před aplaudujícím publikem fanoušků Rossoneri. Právě díky své rétorice se mu dostalo velké pozornosti.

5) Přestřelka mezi ním a Hoenessem

Ibrahimovič během své kariéry vyzkoušel soutěže v Itálii, Španělsku, Francii i Anglii, ale Německá Bundesliga se mu vyhnula. Slovní výměnu tam však absolvoval s legendou Bayernu Mnichov Uli Hoenessem, který jej označil za frustrovanou primadonu. Následné obvinění z daňových úniků byla pro Zlatana voda na mlýn. „Jedinou věcí, kterou bych chtěl říci je, že bych toho Whynesse, nebo jak se jmenuje? Hoeness, ano. Že bych ho chtěl jako svého daňového poradce,“ vrátil tehdy švédský útočník úder.

Foto: AC Milán