Zbrojovka napadla los domácího poháru, podle Psotky a spol. neproběhlo nasazení elitní šestnáctky správně

Zbrojovka napadla los domácího poháru, podle Psotky a spol. neproběhlo nasazení elitní šestnáctky správně

Zbrojovka Brno vyzvala Fotbalovou asociaci ČR, aby přezkoumala průběh středečního losování 3. kola domácího poháru MOL Cupu. Podle druholigového celku panují nejasnosti kolem stanovení nasazených týmů, které neproběhlo podle rozpisu soutěže.

Los MOL Cupu: Slavii čeká sok z divize, Horňák pojede na Spartu a Horváth zkusí zastavit Klokany

Zbrojovka byla mezi nenasazenými týmy a los jí přisoudil prvoligovou Plzeň. Jediným nasazeným druholigovým celkem byla pražská Dukla, která by se měla utkat s Opavou. Podle brněnského klubu ale neproběhlo nasazení elitní šestnáctky správně.

"Už od úterý jsme v kontaktu s fotbalovou asociací. Pohár je pro nás důležitou soutěží, vnímáme jej jako možnost, jak pozvednout sportovní renomé klubu. Zároveň je důležité ctít platný rozpis soutěže, v opačném případě se vystavujeme riziku znevážení soutěže. Věříme, že Fotbalová asociace nalezne způsob, jak tento problém vyřešit," uvedl brněnský sportovní manažer Zdeněk Psotka.

Foto: FC Zbrojovka Brno

Před losováním 3. kola poháru byly týmy rozděleny na kluby licenční (první a druhá liga) a nelicenční (od třetí ligy níže), které měly jistotu domácího zápasu. Zároveň se pole 32 týmů rozpůlilo do dvou košů na nasazené a nenasazené týmy, přičemž kluby ze stejné skupiny nemohou hrát proti sobě. Nasazení se nejprve určuje podle aktuální sezony 2023/24.

"Licenční kluby jsou rozděleny podle úrovně soutěže v probíhajícím ročníku a umístění v mistrovských soutěžích v předcházejícím ročníku, na 'nasazené' a 'nenasazené'. Nasazených klubů je zpravidla 16," stojí v rozpisu na oficiálních stránkách soutěže.

Do 3. kola neprošla z prvoligových týmů pouze Karviná, kluby z nejvyšší soutěže tedy obsadily 15 příček mezi nasazenými. Sporné je přidělení zbývajícího místa pro tým z druhé ligy. Všechny druholigové celky působí logicky ve stejné soutěži, podle rozpisu tedy rozhoduje umístění v minulém ročníku 2022/23. V něm se umístilo nejvýše Brno, jelikož jako jediné hrálo první ligu, ze které sestoupilo. Dukla obsadila ve druhé lize čtvrté místo. Lepší byl i Vyškov na druhé příčce, ani ten ale při losování nedostal přednost před pražským celkem.

Odvolání portugalského kouče přineslo ovoce. První výhra Znojma přišla na půdě velkého favorita a navíc v oslabení