Odvolání portugalského kouče přineslo ovoce. První výhra Znojma přišla na půdě velkého favorita a navíc v oslabení

Odvolání portugalského kouče přineslo ovoce. První výhra Znojma přišla na půdě velkého favorita a navíc v oslabení

V úvodu MSFL se nezbavil hlavního trenéra pouze severomoravský Třinec (Roman West), ale také jihomoravské Znojmo, které bylo po šesti odehraných kolech bez výhry a mělo za sebou také zářijové vypadnutí z MOL Cupu, o což se postaral druholigový Prostějov.

Další skandál ve třetí lize. Rozhodčí "úřadoval" v Hodoníně

Odvoláním devětačtyřicetiletého portugalského kouče Luise da Silvy tak vedení 1. SC reagovalo na neuspokojivé výsledky a nelichotivé postavení v tabulce.

Bývalý kouč mládeže u Rio Ave, jenž se ujal znojemského kormidla letos v létě, se s třetiligovou štací rozloučil po třech zápasech MOL Cupu a pouhých šesti duelech MSFL.

"Chtěli bychom Luisovi poděkovat za jeho profesionální přístup a spolupráci a přejeme mu do budoucna mnoho úspěchů," zaznělo na oficiálních stránkách Znojma.

Znojmo vs. MSFL 2023/2024:

1:1 se Slováckem B
1:1 v Rosicích
2:2 se Zlínem B
2:2 v Hlučíně
2:3 se Startem Brno
1:2 v Bohunicích
2:1 v Uničově

Vedením bleděmodrého mužstva byl dočasně pověřen dosavadní asistent Ridi Dauti, jehož premiéra v roli hlavního trenéra byla tento týden vítězná.

Znojmu se totiž podařilo vybojovat důležité tři body na půdě favorizovaného Uničova, který patří ke špičce soutěže a to i přesto, že více než polovinu duelu absolvovalo jen s deseti hráči.

Díky úspěšným střelcům, jimiž byli Marko Kolibarda a Carlos de Almeida Parede Neto, poskočil znojemský "internacionální" soubor po sedmi odehraných zápasech na třináctou příčku a aktuálně už je tak mimo sestupové vody.

V základní sestavě 1. SC mimochodem nefiguroval ani jeden český hráč a ani pět náhradníků, kteří se do hry zapojili, se v této zemi nenarodili. Jen pro srovnání - trenér Uničova Jiří Balcárek použil v utkání celkem 15 fotbalistů a ve všech případech o šlo o Čechy.

Pulpit začal v Třinci jasnou prohrou a bez gólu: Někteří hráči nemají sportovní formu, tým čeká obrovská dřina