Onana zavřel svou svatyni a United jej budou postrádat minimálně čtyři zápasy

Onana zavřel svou svatyni a United jej budou postrádat minimálně čtyři zápasy

Když si Manchester United vybíral svou novou jedničku, s touto možností rozhodně nepočítal. Vždyť André Onana u reprezentace Kamerunu skončil. Po necelém měsíci je ale vše jinak a Rudí ďáblové už koušou nepříjemnou realitu. 

Pokud by jedničkou zůstal David de Gea, nebo by z ní Erik ten Hag udělal Deana Hendersona, nemuselo mít vedení Manchesteru United žádný problém. Když si ale Rudí ďáblové pořizovali Andrého Onanu, s takovou možností nepočítali.

Bývalý gólman Ajaxu či Interu totiž již dříve sekl s reprezentační kariérou. Na začátku září ale ohlásil zásadní zprávu a do reprezentace Kamerunu se vrátil. "Ve světě fotbalu, stejně jako v životě, nastávají rozhodující okamžiky, které vyžadují zásadní rozhodnutí. Má touha reprezentovat byla vždy velká a nic se nezměnilo," řekl na tiskové konferenci, kde svůj návrat ohlásil.

A Rudé ďábly v tomto týdnu vůbec nepotěšil. V rozhodujícím utkání kvalifikace totiž lapil šest pokusů Burundi, vychytal čisté konto a poslal Kamerun na Africký pohár národů.

Ten se měl původně konat letos v létě, nakonec byl ale opět přesunut na zimní termín, který pro evropské velkokluby není ideální. Africké hvězdy totiž na téměř měsíc odcestují na šampionát a nebudou svým spoluhráčům k dispozici.

A do stejné pozice nyní dostal United sedmadvacetiletý brankář. AFCON začíná 13. ledna a je jasné, že Onana bude kamerunskou jedničkou. Chybět tak bude v ligových zápasech proti Tottenhamu, Wolvesu, West Hamu a Aston Ville.

Scházet navíc může i ve dvou pohárových duelech, v tomto termínu se totiž uskuteční semifinále Carabao Cupu a 4. kolo FA Cupu. A jen týden po skončení Afrického poháru národů přijde na řadu první zápas osmifinále Ligy mistrů. Otázkou samozřejmě je, jak daleko se Kamerun probojuje, patřit ale bude mezi spolufavority celého turnaje.