Tři taháky 9. kola F:NL: Rušno na Hané, třaskavý šlágr v Jihlavě a souboj top obran

Tři taháky 9. kola F:NL: Rušno na Hané, třaskavý šlágr v Jihlavě a souboj top obran

Po reprezentační pauze v pátek znovu odstartuje FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. Jak si týmy vedou? Na čele jsou seřazeny tři týmy se sedmnácti body (Dukla, Vyškov, Táborsko), naopak na dně je Varnsdorf a Prostějov. Jaké taháky nabízí deváté kolo?

RUŠNO NA HANÉ

Dvě derby v jeden den? Není problém! Vyškov ve svém azylu v Drnovicích přivítá Prostějov, zatímco do Kroměříže zajíždí olomoucké béčko. Nejsou to sice městská derby, ale rozhodně jde o geograficky blízká místa.

Co se Vyškova s Prostějovem týče, zde je situace jasná. Domácí jsou kandidátem na přímý postup do ligy, hosté bojují o holé přežití. Vyškov před reprezentační pauzou trochu nečekaně padl v Chrudimi, kde ale vedl. Otázkou také je, jak vypadala příprava v pauze, jelikož hned několik klíčových hráčů odjelo reprezentovat.

V Prostějově bylo také rušno, měnil se totiž trenér. Michala Šmardu po pár měsících ve funkci vystřídal Pavel Zavadil s Josefem Mazurou.

Velmi vyrovnaný souboj slibuje utkání Kroměříže se Sigmou B. V tabulce jsou na tom oba týmy podobně, Kroměříž má o výhru víc. Podobné je také to, že oba týmy začaly před pauzou šlapat, když zapsaly dvě výhry. 

Foto: MFK Vyškov