Barcelona si s chutí zastřílela proti Betisu. Real otočil utkání se San Sebastiánem. Sevilla získala první ligové body

Fotbalisté Barcelony v 5. kole španělské LaLigy porazili Betis Sevilla poměrem 5:0. Poprvé se v dresu katalánského klubu trefili Portugalci Joao Félix a Joao Cancelo. Hráči Blaugranas po jednoznačné výhře vedli tabulku až do nedělního večera, kdy své utkání odehrál Real Madrid. Hráči Realu otočili nepříznivý vývoj utkání se San Sebastiánem a vrátili se do čela. Fotbalisté Atlética Madrid dostali třígólovou lekci ve Valencii. Sevilla poprvé v sezoně získala body - v zápase proti Las Palmas vyhrála 1:0.

Kanonádu úřadujícího mistra odstartoval Joao Félix v 25. minutě. Zpracoval si Romeův centr, obešel brankáře Silvu a z úhlu zakončil do prázdné branky. Ještě do poločasu zvýšil třetím ligovým gólem v sezoně Lewandowski a na lídra tabulky střelců Bellinghama ztrácí dvě branky. Ve druhém poločase zvýšil na 3:0 Torres z přímého kopu, čtvrtý gól Barcelony přidal Raphinha a skóre uzavřel devět minut před koncem Cancelo, který zasekávačkou oklamal obránce Mirandu a přízemní střelou nedal Silvovi šanci.

Valencie doma porazila Atlético Madrid 3:0 po dvou brankách Dura a jedné Guerry a uspěla nad ním poprvé od roku 2014. Atlético za týden čeká derby s Realem Madrid.

Real Sociedad šel do vedení už v páté minutě, kdy Barrenetxea nadvakrát usměrnil Kubův centr za záda brankáře Arrizabalagy. "Bílý balet" srovnal 40 sekund po přestávce. Garcíovu střílenou přihrávku poslal do levého horního rohu branky střelou z prvního doteku Valverde. Uruguayský záložník se prosadil poprvé v sezoně. Po necelé hodině hry dokonal obrat hlavou Joselu. I u jeho trefy asistoval García. Žádný tým z pěti nejlepších evropských lig nezískal v této sezoně více bodů ze zápasů, ve kterých prohrával, než Real Madrid. Svěřenci trenéra Ancelottiho ve středu zahájí své tažení Ligou mistrů proti Unionu Berlín a příští víkend zavítají na půdu Atlética k madridskému derby.

Bývalý dlouholetý hráč Realu Sergio Ramos dnes po 18 letech nastoupil za Sevillu, kde zahájil kariéru. Někteří fanoušci Sevilly angažmá sedmatřicetiletého obránce kritizovali, ale většina mu v utkání proti Las Palmas aplaudovala. Sevilla nad nováčkem vyhrála 1:0 a opustila pásmo sestupu, v němž byla po třech úvodních prohrách.

Vítězný debut na lavičce Villarrealu prožil trenér Pacheta, jenž nahradil odvolaného Quiqueho Setiéna. Vítězství 2:1 nad Almeríí zajistil hlavičkou ve čtvrté nastavené minutě Alexander Sörloth. Villarreal vyhrál po dvou porážkách, Almería zůstala poslední.

Getafe - Osasuna 3:2

Branky: 36. Mitrovič, 51. Carmona , 86. Maksimovič - 45. Muňoz, 56. Budimir z pen.

Granada - Girona 2:4

Branky: 63. Uzuni, 85. Boyé - 22. Cygankov, 31. Sávio, 34. D. López, 89. Y. Couto