Ten Hag odmítá slova o krizi, plán se nemění

Ten Hag odmítá slova o krizi, plán se nemění
OBSAHUJE OHLASY

Manchester United poprvé v letošní sezoně padl na Old Trafford a po 5. kole může padnout až na 14. místo ligové tabulky. Manažer Erik ten Hag ale o krizi nechce ani slyšet, podle něj se vše brzy obrátí k lepšímu. 

Z pěti úvodních utkání nového ročníku Premier League vyhrál Manchester United pouze dva, ve třech padl a po nedělním utkání Chelsea se může propadnout až na čtrnácté místo.

Fanoušci United rozhodně klidní nejsou. Potíže jsou v defenzivě, nejasná situace panuje okolo Jadona Sancha a také okolo Antonyho, který je kvůli podezření z napadení několika žen mimo kádr.

Manažer Erik ten Hag ale o žádné krizi nechce ani slyšet, po porážce od Brightonu byl jeho pozápasový komentář poměrně zarážející. "Jsme zklamaní, ale byl to velmi malý rozdíl. Prvních dvacet minut bylo našich, z vytvořených šancí jsme ale nedali gól. Oni z prvního útoku skórovali. Poté jsme měli těžké období utkání, ve kterém nám nebyl uznán gól," řekl v rozhovoru pro SkySports ten Hag, podle kterého se nastavený plán nemění.

"Budeme bojovat a pokud zůstaneme pohromadě, budeme hrát jako tým a dodržovat nastavená pravidla, vrátíme se. Musíme se držet plánu a všechno se obrátí k lepšímu. Máme charakter a jsme silní, ukázali jsme to jak proti Brightonu, tak třeba proti Arsenalu. Umíme hrát dobře a vytváříme si šance. Jen se musíme v některých ohledech zlepšit a naši hru zrychlit," překvapil další pozitivní smrští nizozemský stratég.

Vyjadřovat se naopak příliš nechtěl k tomu, že jej porazil Brighton, který nasadil sestavu, za kterou zaplatil 16,6 milionu liber. Jen Diogo Dalot stál o 2,4 milionu liber více.

"Všechny týmy utrácí spoustu peněz. I Brighton utrácel. Ale když jste Manchester United, automaticky to zvýší cenu. To je pravda," dodal. Tento komentář se zdá poměrně zvláštní, neboť podle Football Observatory CIES utratili United nejvíce peněz na vybudování svého současného kádru, konkrétně 991,7 milionu liber. V tomto ohledu mu Brighton skutečně konkurovat nemůže. 

Jak porazit nablýskané Rudé ďábly? Někdy k tomu stačí sestava za 20 milionů