Odpočatá Sparta přivítá doma Slovácko. Hrají intenzivně, ale tak to máme rádi i my, říká před utkáním Priskeho asistent Friis

Odpočatá Sparta přivítá doma Slovácko. Hrají intenzivně, ale tak to máme rádi i my, říká před utkáním Priskeho asistent Friis
OBSAHUJE OHLASY

Před zápasem Sparty se Slováckem hovořili pro webové stránky Letenských asistent trenéra, Lars Friis, spolu s fotbalisty Matějem Rynešem a Asgerem Sörensenem. Všichni dotazovaní si považují čtyřdenního tréninkového volna před náročným programem. Ofenzivní mozek Friis řadí Slovácko mezi nejsilnější celky ligy. Cenní si soupeře po fyzické stránce, nicméně dodává, že intenzivní hra vyhovuje i jeho svěřencům.

Duely Sparty se Slováckem patří v posledních letech k nadstandartnímu ligovému programu. Můžeme vzpomenout například nadvakrát pořádané finále poháru ze sezony 2021/22 či loňskou remízu, která zajistila Spartě titul. V rámci posledních pěti zápasů těchto soupeřů na pražské Letné se třikrát radovali domácí (včetně poslední výhry Sparty 4:0) a dvakrát hosté.

Sparta se dle slov Friise, Ryneše a Sörensena vrátila po reprezentační přestávce odpočatá. Hráči, kteří neodcestovali za národními výběry, dostali čtyři dny volna a až poté se zapojili do tréninkového procesu. “Přidalo se k nám několik hráčů z B týmu – byly to kvalitní tréninky,“ hodnotil tuto část sezony Ryneš.

Priskeho asistent Friis dodal, že celý sportovní úsek měl čas mentálně vypnout před náročnými nadcházejícími týdny. Spartu čeká šňůra několika anglických týdnů v řadě, ve kterých změří síly se Slavií, Plzní, Limassolem, Betisem či druholigovou Líšní, které byla Pražanům přisouzena v poháru.

“Samozřejmě se na nadcházející šňůru zápasů těšíme. Začínáme proti Slovácku, na které se plně soustředíme. Zatím se nemůžeme dívat, co se bude dít za pár týdnů,“ komentoval nadcházející sérii zápasů stoper Sörensen.

Dotazovaní reagovali rovněž na otázky směrem k soupeři. Friis označil Slovácko za jeden z nejsilnějších celků v lize. Oponenta Sparty pochválil za pokrok, který udělal po fyzické stránce. “Hrají intenzivně, ale tak to máme rádi i my. Chceme vyhrát každý zápas, to je naše DNA. Stejně tak to uděláme i v nadcházejícím zápase,“ dodal sebevědomě.

Speciálního soupeře představuje celek z Uherského Hradiště pro mladého Ryneše. Wingback, který v loňské sezoně hostoval v Hradci Králové, si proti Slovácku připsal svůj první ligový start i premiérovou branku. “Doufám, že když nastoupím, dám znova branku, a že znovu vyhrajeme,“ zakončil svůj rozhovor pro sparťanský web.

Zápas Sparty se Slováckem je programu dnes od 18:00. Utkání by po dvanácté v řadě měla přihlížet vyprodaná Letná.

Zdroj: AC Sparta Praha