Musím zůstat nohama na zemi, červená karta utkání rozhodla, prohlašuje po demolici Zlína dvougólový Šulc

Musím zůstat nohama na zemi, červená karta utkání rozhodla, prohlašuje po demolici Zlína dvougólový Šulc
OBSAHUJE OHLASY

Plzeňský záložník Pavel Šulc vstřelil při demolici Zlína dvě branky v rozmezí pěti minut. Na tiskové konferenci poté prohlásil, že je rád za každou branku, ale musí zůstat nohama na zemi. Podle Šulce utkání rozhodla brzká červená karta Ševců, díky které se svými spoluhráči získal více prostoru ve středu hřiště.

Svěřenci trenéra Miroslava Koubka ve čtvrtek přivítají kosovský tým Ballkani. "Lepší přípravu jsme si asi nemohli přát, ale na evropské scéně to bude něco úplně jiného," řekl dvaadvacetiletý ofenzivní záložník na tiskové konferenci.

Přitom začátek utkání nenapovídal tomu, že by si Plzeň měla připsat nejvyšší venkovní ligové vítězství ve své historii. "Nesebrali jsme tam odražený balon, Zlín kopal roh a měl velkou šanci otevřít skóre. Naštěstí jsme dali gól my a pak rozhodla ta červená," uvedl Šulc.

V hektickému úvodu hlavičku Martina Cedidly zlikvidoval plzeňský brankář Jindřich Staněk, poté jeho spoluhráč Tomáš Chorý otevřel skóre a domácí Jakub Černín dostal v sedmé minutě červenou kartu.

"Bylo to znát, že Zlín hrál v deseti, snažili se víc presovat přes křídla, my jsme měli ve středu hřiště víc prostoru. Rozhodl náš třetí gól krátce po zlínském snížení na 1:2," vypíchl Šulc rozhodující moment.

Po hattricku na hřišti Českých Budějovic ve čtvrtém kole se dnes Šulc prosadil dvakrát během pěti minut. "Za každý gól jsem rád, ale musím zůstat nohama na zemi, hlavní je úspěch týmu," prohlásil bývalý reprezentant do 21 let.

Šulc v minulém ročníku vstřelil za Jablonec ve 32 utkáních pět ligových gólů, což je jeho sezonní maximum, nyní tuto porci stihl už za osm kol a pět odehraných zápasů. "Žádný cíl z hlediska počtu vstřelených gólů si nedávám, chci být úspěšný hlavně s týmem. Jsem rád, že mi to tam padá, pokud mám nějaký cíl, tak být v lize co nejvýš," poznamenal rodák z Karlových Varů.

Podle něj pomohla k pohodě v plzeňském týmu i reprezentační přestávka. "Dobře jsme potrénovali, víkend jsme měli volný. Teď jsme sem jeli s tím, že máme za sebou šňůru devíti vítězných zápasů. Věděli jsme o tom a jsme rádi, že jsme to zaokrouhlili na deset," dodal Šulc.

Zajímavosti ze zápasu Zlín - Plzeň:

  • vítězství 1:7 na půdě Zlína je nejvyšším venkovním vítězstvím klubu v historii samostatné české ligy
  • domácí porážka Zlína 1:7 je rovněž nejvyšší domácí porážkou klubu v historii samostatné české ligy
  • Viktoria Plzeň za posledních 5 utkání vstřelila v průměru téměř 4 branky na zápas
  • Viktoria Plzeň v zápase vyslala 12 střel na bránu - nejvíce v sezoně
  • Pavel Šulc se dělí o druhé místo s Lukášem Julišem v tabulce střelců aktuálního ročníku FORTUNA:LIGY