Karviné došla trpělivost s Hejduškem. Nebodujícího nováčka dočasně přebírají asistenti v čele s Luhovým

Karviné došla trpělivost s Hejduškem. Nebodujícího nováčka dočasně přebírají asistenti v čele s Luhovým

U Karviné skončil kvůli špatným výsledkům trenér Tomáš Hejdušek. Nováček nejvyšší soutěže je po osmi kolech se čtyřmi body předposlední. Mužstvo dočasně převezmou asistenti v čele s Ľubomírem Luhovým.

"Důvodem odvolání jsou pouhé čtyři body a patnácté místo v tabulce. Nový trenér je aktuálně ve stadiu řešení,“ uvedl sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk. "Je určitě na místě Tomáši Hejduškovi poděkovat za odvedenou práci, vždyť jako nový začínající trenér dovedl tým k postupu mezi elitu. Bohužel ale takový je fotbal a mužstvo potřebuje nový impulz před druhou polovinou podzimu," dodal.

Čtyřiačtyřicetiletý Hejdušek přišel do Karviné před začátkem minulé sezony z Baníku Ostrava a hned ji dovedl k postupu mezi elitu. V nejvyšší soutěži Karviná po vítězství 4:1 nad Zlínem v úvodním kole uhrála už jen jednu remízu. Poslední tři prvoligová utkání prohrála se skóre 2:9, naposledy v sobotu podlehla doma Teplicím 0:1.

Pro bývalého obránce či záložníka Hejduška bylo angažmá v Karviné prvním v nejvyšší soutěži, předtím vedl rezervní tým Baníku ve třetí lize. Trenéra dnes odvolali také v Hradci Králové, kde skončil Jozef Weber. Podle informací ČTK ho ve funkci nahradí Václav Kotal.

Průběžné jedenácté místo Weber neustál, na domácí prvoligovou mapu se po dvou a půl letech vrací Kotal