Paříž by mohla opustit další ofenzivní tvář. Ekitiké vzbuzuje hned dvojitou pozornost v Premier League

Paříž by mohla opustit další ofenzivní tvář. Ekitiké vzbuzuje hned dvojitou pozornost v Premier League

Partnerství mezi PSG a jednadvacetiletým francouzským útočníkem Hugem Ekitikém by mohlo doznat za pár měsíců změn. Pařížané se již během letošního léta nikterak netajili tím, že by mládežnického reprezentanta země galského kohouta pustili jinam, ale jednání o jeho přesunu nakonec ztroskotala. Nyní se rýsují dvě varianty, které by mohly být atraktivní i pro samotného hráče.

Ekitiké na sebe upozornil v barvách Remeše, která jej uvedla do vrcholného fotbalu. Na této adrese stihl odehrát v sezóně 2021/22 1372 minut a připsat si 11 vstřelených gólů a 4 asistence. Kariérní postup na sebe nenechal dlouze čekat a PSG jej zlákalo na hostování s opcí v cenové výši 25 milionů liber loni v létě.

V Parku Princů ale již tolik efektivity v koncovce nevykázal. Celkem za PSG naskočil do 33 zápasů a připsal si 4 přesné zásahy. Nyní se proslýchá, že už i samotný hráč usoudil, že změna adresy by nemusela být na škodu.

Pařížané se jej chtěli zbavit již v létě, kdy měl být zahrnut do nákupu Randala Kolo Muaniho z Eintrachtu Frankfurt, ale německá Bundesliga pro něj nebyla dost atraktivní. Již tehdy ale dával signály, že případnému přesunu na Ostrovy by se nebránil.

V zimním přestupovém okně by tak skutečně mohl opustit družinu kouče Luise Enriqueho. Podle portálu Football Insider se o něj v Anglii zajímají londýnský West Ham a Crystal Palace. Kladiváři hledají podobnou náhradu za Gianlucu Scamaccu, který se před měsícem připojil k Atalantě Bergamo za 22 milionů liber.

LEWANDOWSKI O ÚPADKU SVÉ FORMY: BYL JSEM STROJ, NYNÍ JSEM ČLOVĚK


Foto: Paris Saint-Germain FC