Lewandowski o úpadku své formy: Byl jsem stroj, nyní jsem člověk

Lewandowski o úpadku své formy: Byl jsem stroj, nyní jsem člověk

Branky sice stále střílí, s Barcelonou navíc slavil zisk mistrovského titulu. Menší úpadek Roberta Lewandowského je ale zřetelný a sám polský útočník si toho je vědom. Co o něm řekl a jak se tváří na možné angažmá v Saúdské Arábii či v Major League Soccer?

V sezoně 2020/21 nasázel Robert Lewandowski neuvěřitelných 41 ligových branek, nad gól na zápas se dostal i v následujícím ročníku a po osmi letech dal mnichovskému Bayernu sbohem. Rozhodl se vyslyšet volání Barcelony, ve které už ale tak plodné období rozhodně neprožívá.

Loni nastřádal třiadvacet přesných zásahů, což rozhodně není špatné číslo. Na polského útočníka je to ale přeci jen trochu málo. Letos poté ve čtyřech duelech vstřelil dvě branky, ze hry ale jen jednu. A svého mírného úpadku si je zkušený Lewandowski vědom.

"Před Barcelonou jsem byl stroj, nyní jsem trochu víc člověkem," řekl v rozhovoru pro Diario AS. "Některé sezony byly šílené, zvlášť ta s jednačtyřiceti góly. Lámání rekordů už není můj hlavní cíl, nejdůležitější je být nápomocen týmu a užívat si zápasy. Ale nechápejte mě špatně, stále chci dávat góly a být úspěšný, jen už nejsem tak houževnatý, jako jsem býval," doplnil k tomuto tématu.

Polský útočník byl během léta pokoušen Saúdskou Arábií, na rozdíl od Sadia Maného, Roberta Firmina či Karima Benzemy ale volání nevyslyšel. A zřejmě ani nikdy nevyslyší. 

"Ani na to nemyslím, v Barceloně jsem velmi šťastný. Město je perfektní, s rodinou jsme tu spokojení. Jako člověk jsem tu šťastný a to je nejdůležitější," podotkl Lewandowski, který následně zavrhl i severoamerickou Major League Soccer. I když jedním dechem přiznal, že o tomto angažmá v jednu chvíli uvažoval.

"Před pandemií koronaviru byla myšlenka MLS pevně v mé hlavě, ale potom jsem si to nějak rozmyslel. Po Barceloně bude hodně těžké představovat si, že tam půjdu," dodal Lewandowski, kterého po skončení reprezentačních povinností čeká domácí ligové střetnutí na půdě Realu Betis. 

Barcelona chce využít situace. Touží po dvou hvězdách s nízkými klauzulemi