Liga mistrů klepe na dveře. Která jména by se mohla ucházet o korunku pro hráče tohoto ročníku?

Liga mistrů klepe na dveře. Která jména by se mohla ucházet o korunku pro hráče tohoto ročníku?

Prestižní Liga mistrů není jen o ušatém poháru pro klub, který daný ročník ovládne. Hodnotí se individuální kvality, jako třeba cena Player of the Season, která každoročně náleží hráči, který v elitní evropské soutěži předvedl nejlepší výkon. Uděluje se za výjimečné dovednosti a přičinění k týmovému úspěchu. Historie nabídla již celou řadu známých jmen, které se tohoto uznání dočkali. Naposledy se tak dostalo portugalskému záložníkovi Rodrimu za jeho mimořádné schopnosti, kterými pomohl Manchesteru City k premiérovému triumfu v této soutěži. Další ročník startuje již v úterý 19. září svou skupinovou fází. Podívejme se na pět kandidátů na toto ocenění podle webu Sportskeeda, kteří by se o něj mohli ucházet v této sezóně.

5) Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain)

PSG se opět pokusí zhmotnit svůj sen v podobě triumfu v Lize mistrů. Již skupinu má však poměrně náročnou a poměřit síly bude muset s AC Milán, Newcastlem United a Borusií Dortmund. Pařížané budou spoléhat na střelecký apetit francouzské hvězdy Kyliana Mbappého, ale panuje také možnost, že jej budou moci využít jen ve skupinové fázi.

Jeho touha odejít by mohla PSG donutit jej prodat již v zimním přestupovém okně. Mbappé je svou inteligencí a technickými dovednostmi jasným lídrem v ofenzivě a svými góly by mohl nasměrovat šampiona Ligue 1 k postupu.

Foto: Paris Saint-Germain FC