Sparťané, v Edenu vás sežereme zaživa, vzkazuje rivalovi před vršovickým derby Tvrdík

Sparťané, v Edenu vás sežereme zaživa, vzkazuje rivalovi před vršovickým derby Tvrdík

V domácích podmínkách už je Slavia neporažena více než čtyři měsíce, s tím, že naposledy se musela před svým soupeřem sklonit v první polovině května na Letné se Spartou.

V rozběhlé ligové sezoně 2023/2024 si úřadující vicemistr FORTUNA:LIGY připsal sedm výher a jeden remízu, s tím, že díky pouhým čtyřem inkasovaným gólům je nejlépe bránícím mužstvem soutěže.

Sebevědomí ze sedminásobných šampionů země přímo sálá a prodat to budou chtít jak ve ve čtvrtek na půdě Servette Ženeva, tak o tři dny později v domácím prostředí s úhlavním nepřítelem číslo 1.

Alespoň tedy podle předsedy sešívaného představenstva Jaroslava Tvrdíka, podle nějž by družina hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského dokázala vyprodat i větší stadion, než Eden.

Douděra se vrátil k dubnové simulaci. Cítil jsem, že Ryneš dostane červenou

"Mám tu čest stát v čele Slavie více než sedm let. Takový zájem o fotbal jsem však nezažil a to ani ve slávistických zápasech v Lize mistrů," uvedl na síti X čelní představitel momentálně druhého týmu tabulky.

"Derby je tentokrát absolutní vrchol letošního roku. Je to součástí příběhu, který píšeme ve snaze povznést český fotbal společně s týmy v LFA," připomněl Tvrdík.

To, že má Sparta na kontě v samostatné české lize o šest titulů víc a že se právě teď vyhřívá na čele tabulky, podle něj nic neznamená. Body dle jeho slov zůstanou doma a pořadí se bude měnit...

"Ale jedna věc se nezmění - sparťané, sežereme vás v Edenu zaživa! Derby je naše," vzkázal Tvrdík, jehož klub se ještě kromě dvou zmíněných soubojů může do konce září těšit i na pohárový střet se svou jmenovkyní z Kroměříže.

Produktivnějšího borce česká liga nezná. Průměrně se Haraslín podepíše pod sparťanský gól každých 46 minut

© SK Slavia Praha