Produktivnějšího borce česká liga nezná. Průměrně se Haraslín podepíše pod sparťanský gól každých 46 minut

I když prošel slovenský reprezentant Lukáš Haraslín také Parmou, Lechií Gdaňsk i Sassuolem, nikde nebyl tak produktivní jako na své současné letenské misi.

Můžu být ještě lepší. Ještě nejsem na špičkové úrovni, děsí soupeře Priskem probuzený Birmančevič

V osmém ligovém kole proti Slovácku (5:0) strávil sedmadvacetiletý křídelník na hrací ploše v epet ARENĚ sedmdesát minut a prezentoval se brankou i dvěma gólovými asistencemi.

Současná FORTUNA:LIGA v současnosti nemá moc větších ofenzivních ikon, než právě bývalého mládežníka Slovanu Bratislava.

Šest vystoupení v ročníku a 372 odehraných minut se mu podařilo přestavit v šest přesných zásahů a dvě gólové přihrávky, což znamená, že už se stačil podílet na 8 sparťanských brankách.

Vzhledem k tomu, že hrál od začátku pouze pětkrát, to není špatné. Průměrně se tak zatím podepíše pod vstřelený gól svého mužstva každých 46 minut.

Spolu s plzeňským šikulou Pavlem Šulcem jsou jediní ligoví hráči, kteří si udržují průměr více než jednoho bodu na zápas a v tomto směru poráží i Rafiu Durosinmiho či Lukáše Juliše.

Zapomínat se nesmí ani na jeho šestadvacet předvedených driblingů nebo na to, že už byl dvakrát vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Lukáš Haraslín vs. FORTUNA:LIGA

Sezony: 3
Zápasy: 57
Góly: 17
Asistence: 13

Jisté je, že má nakročeno k nejproduktivnější sezoně své kariéry. Dosavadní maximum předvedl v uplynulém ročníku, který finišoval se sedmi trefami, ke kterým tehdy přidal 5 přesných přihrávek. Progres je patrný i z čísel, které předvedl ve své premiérové pražské sezoně, jíž zakončil s bilancí 4 + 6.

Když ve své době přestupoval z Polska do Itálie, stalo se tak za 1,7 milionu eur. Na Letné si slovenský expres svou tržní hodnotu ještě pozvedl na současné 2 miliony eur. Alespoň podle transfermarkt.com.

Moc spokojený je i jeho šéf Brian Priske, jenž po čtvrtém triumfu v řadě nechválil pouze Haraslína, ale celý útočný trojzubec, jehož součástí jsou také Veljko Birmančevič a Jan Kuchta.

"Kluci ukázali, že jsou hladoví. Nejvíc mě těší, jejich odhodlání neustále běhat a bojovat za celý tým. Jedním z našich cílů je získávat míče poměrně vysoko. Určitě jsme viděli jejich nejlepší vystoupení," uvedl na webu sparta.cz dánský expert.

Do střelecké listiny se Haraslín zapsal také v předkole Evropské ligy proti Dinamu Záhřeb. Sparťanské publikum by přivítalo, kdyby na to navázal také v úvodním skupinovém vystoupení proti Arisu Limassol.

Jen pár dní po EL se pak ligový šampion představí v rámci nejslavnějšího derby v Edenu, kde se zatím Haraslínovi nikdy skórovat nepodařilo. Proti Slavii už se sice v minulosti dvakrát prosadil, ale vždy se tak stalo před vlastním publikem.