Frýdek pokukuje po nároďáku: Snažím se zaujmout trenéra, ale nevím, zda se to daří a sleduje naše zápasy

Frýdek pokukuje po nároďáku: Snažím se zaujmout trenéra, ale nevím, zda se to daří a sleduje naše zápasy

Současné postavení jednatřicetiletého univerzála Martina Frýdka ve švýcarském Luzernu, kde nedávno začal už čtvrtý soutěžní ročník v řadě, není vůbec špatné.

Za svůj nynější domovský klub ze swissporareny pro necelých 18 tisíc diváků již odehrál více než 100 soutěžních zápasů, a v nově započaté sezoně 2023/2024 nevynechal v tamní Super League ani duel.

V Luzernu, který se aktuálně dělí s Young Boys a St. Gallenem o druhou pozici, se navíc angažuje i jako mládežnický trenér, jenž má na starosti dorostence.

Zatímco na klubové úrovni u něj panuje maximální spokojenost, z mezinárodního hlediska to až taková sláva není a v tomto směru jsou jeho ambice nenaplněné.

Reprezentační starty Martina Frýdka:

- Arménie (2016)
- Skotsko (2016)
- Švédsko (2016)
- Katar (2017
- Island (2017)
- Uruguay (2018)
- Brazílie (2019)

Naposledy totiž nastoupil za národní mužstvo v březnu 2019 v přáteláku proti Brazílii a už několik let tak zůstává na sedmi reprezentačních startech.

Vše má v rukou Jaroslav Šilhavý a jeho realizační tým...

"Snažím se zaujmout trenéra, ale nevím, zda se to daří, zda naše zápasy sleduje. Možná chce jiné typy hráčů, což je normální," okomentoval svou situaci serverem idnes.cz citovaný starší bratr libereckého špílmachra Christiana Frýdka.

Další příležitost může každopádně přiletět hned v říjnu, kdy se repre představí nejprve v Albánii a následně doma s Faerskými ostrovy.

Hoffenheim, Lipsko, Bayern a teď po šesti měsících pauzy německý nároďák. Nagelsmanna čeká nová výzva