Z památné vyškovské jízdy vznikl dokument. Věřím, že na výsledné dílo může být klub hrdý, říká tvůrce

Z památné vyškovské jízdy vznikl dokument. Věřím, že na výsledné dílo může být klub hrdý, říká tvůrce
OBSAHUJE VIDEO

Vyškov, jehož řady nedávno rozšířil Šimon Falta, na sebe poprvé výrazně upoutal v uplynulém soutěžním ročníku 2022/2023. Ve F:NL se dokázal probojovat až do baráže o FORTUNA:LIGU a v MOL Cupu zastavila jeho spanilou jízdu až Slavia v Edenu.

To, že pravděpodobně nešlo o náhodu, dokazuje i dění v rozběhlé sezoně 2023/2024, v níž zatím svěřenci kouče Jana Kameníka vévodí tabulce s dvaceti získanými body a za sebou mají jak Zbrojovku Brno, tak Duklu.

Posledních úspěšných 18 měsíců vyškovského fotbalu shrnul čerstvě zveřejněný dokument "On the Edge 2022/2023", který vznikl přímo v produkci v Drnovicích usazeného MFK.

Dokument trvá pětačtyřicet minut, čili stejně jako jeden poločas a objevují se v něm záběry z první poloviny ročníku a nejrůznější rozhovory, s tím, že se nezapomíná ani na barážovou bitvu se Zlínem v čele s Pavlem Vrbou.

"Přestože nebylo možné se vyhnout některým technickým nedokonalostem, věřím, že na výsledné dílo může být klub hrdý a třeba se jednou stane i historickým pramenem, z něhož bude možné dále čerpat," uvedl na webu mfkvyskov.cz tvůrce dokumentárního snímku Tadeáš Mima.

Vyškov, který v současnosti táhne zejména jednadvacetiletý francouzský snajpr Idjessi Metsoko, jenž už se zapsal do střelecké listiny sedmkrát, má před sebou pořádně těžké dny.

V sobotu se v rámci druholigových bojů představí na hřišti Zbrojovky Brno a o čtyři dny později přivítá v domácím prostředí Teplice, proti kterým bude bojovat o místenku v osmifinále domácího poháru.

V loňském roce se mu podařilo vyřadit hned dva prvoligové soky. Jak tomu asi bude tentokrát?

Neudělal bych nic jinak. A i kdyby ano, dopadlo by to stejně, podotkl karvinský Hejdušek po odvolání z funkce