Skvělá práce Alonsa v Leverkusenu nezůstala bez povšimnutí. Který gigant chce otestovat jeho loajalitu?

Skvělá práce Alonsa v Leverkusenu nezůstala bez povšimnutí. Který gigant chce otestovat jeho loajalitu?

Práce jednačtyřicetiletého španělského trenéra Xabiho Alonsa nezůstává bez povšimnutí. S Bayerem Leverkusenem dělá v Bundeslize velké pokroky nejen herně, ale i svou přestupovou politikou. I díky tomu se v Německu tento klub rázem stal největším konkurentem Bayernu Mnichov v boji o mistrovský titul v této sezoně. Loajalita Alonsa by však mohla být velmi brzy otestována.

V posledním kole německé nejvyšší soutěže dokázal Leverkusen získat bod za remízu 2:2 na půdě mistrovského Bayernu Mnichov. Právě s ním vévodí aktuální tabulce. Xabi je veleben za ofenzivní herní projev svého týmu, ale také za chytré nákupy během letního přestupového okna, které dokázal rychle začlenit do základní sestavy.

Alonso býval skvělým hráčem, ale nyní se zdá, že i trenérské řemeslo mu není cizí. Jeho práce je dokonce přirovnávána k Pepu Guardioly z dob, kdy vedl Bayern Mnichov. Podle španělského listu Defensa Central jsou aktuálně dva giganti, kteří by se nebránili navázání spolupráce s tímto trenérem.

Liverpool podle několika ostrovních zdrojů v čele s deníkem Daily Mail čeká, jestli Jürgen Klopp dokáže s Liverpoolem opět bojovat o cenné trofeje. V případě, že by se mu to nedařilo, mohl by zkusit oslovit právě Alonsa, jehož práce se mu zdá velmi sympatická a efektivní.

Mnohem větším zájemcem má být ale Real Madrid. Na San Bernabéu vládne pevnou rukou italský stratég Carlo Ancelotti, ale po této sezóně by měl dát Bílému baletu sbohem a vydat se vést brazilskou reprezentaci.

TRÁPÍCÍ SE GIGANTI? BEZ FORMY JE DVOJICE Z ANGLIE I SPECIALISTA NA EVROPSKOU LIGU

Foto: Bayer 04 Leverkusen