Costa přivezl na sparťanskou půdu první nadějné zboží ze své zimbabwské akademie. Probíhá i trenérská stáž

Costa přivezl na sparťanskou půdu první nadějné zboží ze své zimbabwské akademie. Probíhá i trenérská stáž

Když v roce 2020 končil svou dlouholetou sparťanskou misi Costa Nhamoinesu, poté si ještě krátce zahrál za indický klub Kerala Blasters a polské Podbeskidzie.

Sparťané, v Edenu vás sežereme zaživa, vzkazuje rivalovi před vršovickým derby Tvrdík

Následně však navázal opětovné spojení s letenským "S" a se sportovním ředitelem úřadujícího domácího šampiona Tomášem Rosickým se domluvil na skautingu afrického trhu.

První oficiální ovoce se sklidilo až v úvodu letošního podzimu. V rámci spolupráce mezi jeho zimbabwskou akademií CSPRO a Spartou totiž dorazily do české metropole první dvě vlaštovky.

Jak vyšlo na Facebooku samotné akademie, jedná se o devatenáctiletého Brooklyna "Binsa" a teprve sedmnáctiletého Takudzwu "Zhana".

"Cílem spolupráce je poskytnout sociálně znevýhodněným mladkým klukům ze zimbabwského ghetta příležitost ke sportovnímu i osobnímu rozvoji," zaznělo na stránkách Costa Sports Pro Academy.

Zápas podzimu? Výhra v derby může mít extra impulz. Výroky Látala mě překvapily, říká Podaný

Zatímco starší z mladíků se dorazil ukázat na testy a pokud se mu podaří zaujmout mládežnické trenéry Sparty, v evropském fotbale by už zůstal, o dva roky mladší teenager se krátce zapojí do tréninků se sparťanskou sedmnáctkou a bude mu nastaveno zrcadlo, jak na tom je ve srovnání s mnohem větší konkurencí.

Spolu s hráči přicestoval do Prahy také jejich hlavní trenér Musset Zengeni, jehož čeká stáž v realizačních týmech Sparty a měl by nakouknout pod pokličku více trenérských štábů. Nejen prvního týmu Briana Priskeho.

Zengeni je bývalý hráč Caps United FC, který svého času kouzlil ve středu záložní řady. Rozumí tamnímu fotbalu a je ochoten se dále učit.

Ve čtvrtek večer absolvuje delegace ze Zimbabwe také návštěvu zahajovacího utkání skupinové fáze Evropské ligy mezi Spartou a kyperským Arisem Limassol.