Vzpomínáte na nejslavnějšího podavače míčů? V dresu Reds se mu daří nadmíru dobře

Vzpomínáte na nejslavnějšího podavače míčů? V dresu Reds se mu daří nadmíru dobře
OBSAHUJE VIDEO

Jednalo se o moment, který se zapsal do dějin fotbalového Liverpoolu. Po rychle rozehraném rohovém kopu udeřil Divock Origi a poslal Reds do finále Ligy mistrů. Velkou úlohu v tom sehrál i chlapec jménem Oakley Cannonier.

Před čtyřmi lety se v semifinále Ligy mistrů střetla Barcelona s Liverpoolem a po prvním utkání to vypadalo na jasný postup katalánského velkoklubu. Náskok 3:0 ale tým kolem Lionela Messiho neudržel a na Anfield Road padl o čtyři branky.

Postupovou trefu zařídil v závěrečné desetiminutovce Divock Origi, který využil rychle rozehraného roku Trenta Alexandera-Arnolda. Výrazně k tomuto momentu přispěl i tehdy čtrnáctiletý podavač míčů Oakley Cannonier. Ten se hrdě hlásil k druhé asistenci, neboť jeden míč na hřišti rychle zachytil a ten druhý pro změnu okamžitě poslal krajnímu obránci Reds.

Zbytek už je historie.

Liverpool dokráčel k vytouženému triumfu v Lize mistrů a Cannonier od té chvíle prošel akademií Reds skutečně skvostně. Před dvěma lety si v dresu osmnáctky nasázel v šestadvaceti duelech osmadvacet branek a loni byl pro změnu vidět v UEFA Youth League, kde se ve čtyřech zápasech trefil hned sedmkrát.

Letos už se teprve osmnáctiletý Cannonier prosadil do záložního mužstva Reds a hraje Premier League 2. A je velmi pravděpodobné, že ještě letos dostane příležitost v prvním týmu Jürgena Kloppa. Tento příběh tak rozhodně neskončil.