Bod bereme. Věřím, že někdo na zodpovědných pozicích viděl Krejčího červenou stejně, zlobí se Priske

Bod bereme. Věřím, že někdo na zodpovědných pozicích viděl Krejčího červenou stejně, zlobí se Priske
OBSAHUJE OHLASY

Obří drama, dvě penalty, dva góly a bod pro obě strany. Derby pražských S nakonec dopadlo nerozhodně, s bodem ale musí být více spokojení hráči Sparty. Souhlasí s tím i jejich trenér Brian Priske. 

"Samozřejmě že je to s ohledem na průběh pro nás důležitý bod," řekl po zápase dánský trenér.

Ten potvrdil, že si to Sparta přijela se soupeřem férově rozdat. Nechtěl dopadnout jako loni, kdy byl tragický výkon korunován čtyřmi slávistickými góly. "Přijeli jsme sem sice s cílem získat tři a prezentovat se naši hrou, ale z vícero důvodu se utkání rozpadlo. Viděli jsme spoustu soubojů, strkanic a emocí, kvůli čemuž jsme se úplně nedostali do tempa a k naší hře. Takováto utkání rozhodují detaily, což dnes byly dvě penalty. Před zápasem jsme ale určitě chtěli víc," dodal Priske.

Zápas se nesl v taktickém duchu, dlouho to místo fotbalu byly taktické šachy s příměsí mnoha soubojů a faulů. Nikdo nechtěl udělat chybu. Jako první ji udělal Angel Preciado. Stále ještě nováček v dresu Sparty, který si zvyká na pravé obraně. Přišel za velké peníze z Belgie a má mít okamžitý efekt. Bohužel pro něj ale v zápase nejvíce pomohl Slavii, když zavinil penaltu.

"Pro Angieho je to třetí utkání v novém prostředí, a navíc derby, takže bych na něj nebyl tak přísný. Penaltu jsem neviděl, ale tyto situace jsou zkrátka součástí fotbalu a věřím, že rozhodčí udělal správné rozhodnutí," byl Priske mírný.

Nicméně v otázce rozhodčích nebyl mírný při tématu ostrého střetu Ladislava Krejčího a Jana Bořila. Oba kapitáni dostali červenou kartu a ani neprotestovali. Nicméně Priske si myslí, že nemělo být měřeno stejným metrem.

"Incident jsem viděl a myslím si, že se Krejda pouze bránil útokům hráče Slavie. Věřím, že někdo na zodpovědných pozicích viděl situaci stejně. Můžu se samozřejmě plést, ale je to zkrátka můj názor," pokrčil rameny dánský stratég.