Ligový semafor: Závěr derby jako z MMA, hradecké nadechnutí i rekordní Viktoria

Ligový semafor: Závěr derby jako z MMA, hradecké nadechnutí i rekordní Viktoria

Plzeňská Viktorka se opět ofenzivně odvázala a Miroslav Koubek může společně s týmem slavit rekordní sérii bez ztráty bodu. Vítězný návrat na lavičku Hradce Králové prožil Václav Kotal a jablonecký Radoslav Látal je krok od vyhazovu. Červenou ale dostává závěr pražského derby, který se změnil na poměrně divokou podívanou.

Červená – Nechutný závěr derby

Pražské derby a boj o první příčku v tabulce FORTUNA:LIGY nenabídl žádnou ofenzivní smršť, naopak k fotbalové kráse měl poměrně daleko. Blízko měl naopak k boji v UFC, tedy alespoň v posledních deseti minutách.

Tvrdě se hrálo již od první minuty, kdy největší agresivitou „hýřil“ hostující Victor Olatunji. Ten se po inkasované žluté kartě musel hlídat, což zvládl. Do 80. minuty udělil rozhodčí Ladislav Szikszay jen čtyři žluté karty, závěr duelu se ale proměnil v divokou a klidně můžeme říci i nechutnou podívanou.

Szikszay rozdal dalších sedm žlutých karet a do sprch po ostré šarvátce poslal oba kapitány, tedy Jana Bořila a Ladislava Krejčího. Na tribunu poté museli i Miroslav Baranek a Pavel Řehák, kteří se do sebe pustili u laviček.

„Co jsem slyšel, tak chtěl situaci uklidnit. O červené kartě jsem se dozvěděl až po utkání," komentoval Řehákovo počínání Jindřich Trpišovský. „Ve spoustě ohledech to nebyl hezký zápas. Zajímalo by mě, kolik čistého času se hrálo. K vidění bylo více faulů než přihrávek. Není to pěkný obrázek, když vezmu v potaz, že proti sobě hrály dva nejlepší české týmy," přidával v pozápasovém rozhovoru Brian Priske.

V pozápasovém interview pro O2TV Sport se k utkání vyjádřil i rozhodčí Ladislav Szikszay. „Pro začátek jsme chtěli nastavit volnější metr, pak jsme ale zjistili, že to nejde," uvedl arbitr, kterému podle mnohých expertů derby vůbec nevyšlo.

© SK Slavia Praha