Hyského neporažená Vlašim sází na cizince. Kvalitu bude čekat i od ghanského záložníka Dankwaha

Hyského neporažená Vlašim sází na cizince. Kvalitu bude čekat i od ghanského záložníka Dankwaha

To, že se momentálně na čele druholigové tabulky pohybují týmy jako Vyškov, Dukla nebo Zbrojovka asi mnoho fanoušků nijak zvlášť nezaskočí.

Průběžné čtvrté místo Vlašimi však překvapením je. Tím spíš, že je trenérem Martinem Hyským vedený celek FC Sellier & Bellot jako jediný neporažen i po třetině soutěže.

V desátém kole F:NL už si v modrobílém trikotu mimochodem zahrála i nejčerstvější posila, jíž se stal ghanský záložník Stephen Badu Dankwah.

Třiadvacetiletý fotbalista nastupoval ve své rodné zemi za klub Real Tamale United, za který v posledních dvou ročnících odehrál 59 utkání s bilancí devíti branek a osmi gólových asistencí.

Proč Slovácko naplno nevyužívá Ciciliu? Svědík prozradil, že stále ještě dohání kondiční handicap

"Jsme rádi, že se nám podařilo transfer dotáhnout do zdárného konce a doufáme, že Stephen u nás ukáže své kvality a bude pro nás skutečnou posilou," citoval web fcsbvlasim.cz slova sportovního ředitele Jana Jíchy.

Ve Vlašimi samozřejmě zdaleka není prvním cizincem. Starty si aktuálně připisují například Gambijci Singhateh a Sanneh, Nigerijec Onije, Kamerunec Nogha či Brazilec Rafael Tavares.

Proti Opavě odehrál Dankwah svých prvních patnáct minut v českém prostředí. Dalšího herního vytížení se pravděpodobně dočká na konci září v rámci výjezdu na půdu Hanácké Slavie Kroměříž. 

Měl být po boku Neymara, teď hraje v Maroku. Co se stalo s Hachimem Mastourem?