Otřesná Chelsea? Nejhorší statistiky ze všech, Lennon zmiňuje Pochettina

Otřesná Chelsea? Nejhorší statistiky ze všech, Lennon zmiňuje Pochettina

Fanoušci Chelsea doufali, že minulá sezona byla jen zlým snem. Anomálií, která se nebude opakovat. Začátek současného ročníku se však nese v podobném duchu. Mnozí by řekli, že i v horším. Blues jsou na tom špatně nejen výsledkově, ale také statisticky. 

Nový majitel už stihnul za hráče utratit přes miliardu liber. Za hodně peněz také nepotřebné hráče poprodával, nic to ale nemění na obřích investicích. Ale výsledek? Po šesti kolech čtrnácté místo a jediná výhra, a to proti utrápenému nováčkovi Lutonu.

Aston Villa je zatím posledním týmem, který se smál na úkor Chelsea. A směje se v podstatě celá liga. Co se kalendářního roku týče, Chelsea v Premier League vyhrála pět zápasů. Společně s Evertonem nasbírali Blues nejméně bodů (25; z týmů, které se zúčastnily minulého i tohoto ročníku). 

Naprosto bídná je bilance na venkovních hřištích. Od doby, kdy bývalý šéf Graham Potter vyhrál své první dva venkovní zápasy v Premier League, se Blues podařilo během 16 utkání na stadionu soupeře dosáhnout pouze dvou vítězství (pět remíz a devět proher).

V kultovním Okresním přeboru zazněla hláška „čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme“. Jak prosté! Jednoduché to sice je, ale přesně toto je problém Chelsea. V tomto roce, když opět budeme brát v potaz podmínku s týmy, které zažily oba ročníky, dala Chelsea 24 gólů. Nejméně ze všech. Stejně špatná je i skutečnost, že Blues v roce 2023 nedokázali skórovat ve 13 zápasech anglické ligy, což je více než kterýkoli jiný tým. Na dveře také klepe vzpomínka ze září 2007, kdy Chelsea nedala gól ve čtyřech zápasech za sebou.

Není to přitom tak, že by si Chelsea šance netvořila. Naopak. Chelsea se nachází na druhém místě v tabulce s největším počtem dotyků v soupeřově pokutovém území. Na kontě mají 241 doteků, což je jen devět za 250 doteky Tottenhamu, třetí je Arsenal s 234 doteky.

O smůle či nekvalitě v zakončení hovoří i populární statistika očekávaných gólů. Podle ní měla parta kolem Thiaga Silvy skórovat hned jedenáctkrát. Síť se ale rozvlnila jen pětkrát. Rozdíl mezi jejich góly a očekávanými góly je největší v anglické nejvyšší lize.

Někdo hovoří o nekvalitě, někdo o nezkušenosti, další zase o vlně zranění, nicméně Aaron Lennon, dlouholetý hráč Tottenhamu a anglický reprezentant, vidí problém v metodách trenéra Mauricia Pochettina.

„Chelsea nepomáhají nehezké zprávy, které se kolem ní točí. Zranění jsou také velmi těžká, ale zamyslel jsem se nad tím trochu víc a napadlo mě podívat se na trenéra Pochettina,“ řekl Lennon. „"Razantně změnil tréninkovou rutinu. Udělal to, když přišel do Spurs a byl jsem tam. Na začátku jsme se někteří pořádně trápili, protože to byla úplně jiná zátěž. Možná toho je příliš a možná to hraje roli."