Chrudim ještě nikdy nepodlehla Příbrami a k Litavce míří s nejlepším střelcem F:NL i sérií 6 duelů bez porážky

Chrudim ještě nikdy nepodlehla Příbrami a k Litavce míří s nejlepším střelcem F:NL i sérií 6 duelů bez porážky
PREVIEW

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA vstoupí do své druhé třetiny, s tím, že její jedenácté kolo bude rozvrženo hned do čtyřech hracích dnů. Poslední zářijový pátek obstarají předehrávku týmy Příbrami a Chrudimi, což znamená, že na sebe u řeky Litavky narazí devátý proti jedenáctému.

Příbram v pátečním zápase Fotbalové národní ligy (FNL) na stadionu Na Litavce hostí Chrudim. Tento duel je součástí jedenáctého kola soutěže, do konce zbývá odehrát devatenáct kol.

Příbram se nachází na devátém místě s bilancí čtyř výher, jedné remízy a pěti porážek. Doma má na kontě dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru. Naposledy zvítězila 1:0 na hřišti Táborska. Klíčovým hráčem Příbrami je Hasan Jahić, jenž z pozice obránce třikrát skóroval a je nejlepším střelcem týmu.

Jubilejní 200. soutěžní utkání čeká ofenzivního univerzála Příbrami Jakuba Nečase. V první lize odehrál 129 zápasů a ve druhé sedmdesát.

Slíbil jsem prezidentovi Jiskry, že kdyby přišla jiná nabídka, nebudu o ní přemýšlet, říká domažlický kouč Horváth

Chrudim je na jedenácté příčce se dvěma výhrami, pěti remízami a třemi porážkami. Venku dosud nevyhrála (0-3-2), nicméně aktuálně táhne šňůru pěti duelů bez prohry.

V předchozím soutěžním utkání remizovala poměrem 2:2 se Žižkovem. Chrudimskými oporami jsou útočník David Huf, který v sezóně vstřelil osm branek, a obránce Adam Borkovec, jenž z týmu odehrál nejvíce minut (889).

Příbram, jež stále čeká na návrat kanonýra Tomáše Wágnera, nevyhrála ani jeden ze čtyř vzájemných zápasů ve F:NL, třikrát si však s Chrudimí body rozdělila.

Porovnáme-li ofenzivní a defenzivní sílu obou týmů, Chrudim má lepší útok než Příbram, která vstřelila jedenáct branek oproti osmnácti chrudimským. Domácí ale mají pevnější obranu, inkasovali 15krát, zatímco východočeský celek 21krát - nejhorší defenziva soutěže.

Řezníček že bude mít snadnou cestu ke střelecké koruně? Tito rozdíloví hráči F:NL si to nemyslí...

Foto: FK Příbram