Řezníček že bude mít snadnou cestu ke střelecké koruně? Tito rozdíloví hráči F:NL si to nemyslí...

Řezníček že bude mít snadnou cestu ke střelecké koruně? Tito rozdíloví hráči F:NL si to nemyslí...

Možná si vzpomenete. Když ještě byla Zbrojovka prvoligová, Jakubu Řezníčkovi nechybělo málo a díky 19 nastříleným trefám se málem stal nejlepším kanonýrem elitní soutěže, o což ho v posledním kole obral slávista Václav Jurečka.

Vzhledem k tomu, že nasázel v posledních dvou sezonách ve dvou domácích nejvyšších soutěžích za Brno hned 37 branek, velkým favoritem na zisk střelecké koruny je také v právě probíhajícím ročníku 2023/2024.

Ostřílený veterán, jenž ve své době prošel jak Viktorií Plzeň, tak Spartou, dosud přetavil deset pobytů v základní sestavě kouče Luďka Klusáčka v sedm přesných zásahů a v tabulce střelců mu to aktuálně stačí na dělené druhé místo.

Liberec a Boleslav budou potvrzovat role favoritů. Bude Baník první tým sezony, který vstřelí gól Zápům?

Protože se však v posledních třech střetech proti Vyškovu, Jihlavě a Varnsdorfu střelecky odmlčel, momentálně má kolem sebe celou řadu střelců, kteří by s ním rádi drželi krok.

Ročník zatím jednoznačně vychází čtyřiadvacetiletému chrudimskému snajprovi Davidu Hufovi, jehož osm branek nastřílených až za jedenáctý tým tabulky budí respekt. Kmenový útočník Pardubic podle všeho překoná svou dosavadní rekordní sezonu 20202/2021, ve které se zastavil na devíti gólech. Tehdy to však bylo v první lize.

Semafor F:NL:. Zelená pro fair play borce, oranžová pro zvedající se týmy. Co je s Jihlavou?

Velmi dobře si vede také jednadvacetiletý Francouz Idjessi Metsoko, který se za Vyškov zapsal do střelecké listiny sedmkrát, což je v profesionálním fotbale jeho maximum. Pokud bude bývalý hráč Auxerre za MFK podobně pálit i nadále, ve F:NL se zřejmě dlouho nezdrží a brzy ho bude chtít vyzkoušet i nějaký klub z vyššího patra.

Sedmi branek zatím dosáhl také čerstvě dvacetiletý Gambijec Ebrima Singhateh, kterého Slvia dočasně odložila za Martinem Hyským do Vlašimi. Perspektivní mladík sice naposledy proti Opavě neskóroval, nicméně předtím táhl hezkou šňůru šesti zápasů v řadě, kdy se mu to podařilo. I díky jeho přičinění je zatím z Vlašimi překvapení sezony a FC Sellier & Bellot je jediným týmem soutěže, který dosud neokusil hořkost porážky.

Střelecká tabulka F:NL:

8 - David Huf (Chrudim)
7 - Idjessi Metsoko (Vyškov)
7 - Ebrima Singhateh (Vlašim)
7 - Jakub Řezníček (Brno)
6 - Tomáš Schánělec (Sparta)
6 - Filip Firbacher (Varnsdorf)
6 - Lukáš Fila (Jihlava)