Ogungbay neskutečné roste každým zápasem. Na tréninku i v utkáních předvádí super výkony, chválí Köstl

OBSAHUJE VIDEO

Na kroměřížské půdě dostali v rámci očekávaného postupu do osmifinálové fáze MOL Cupu prostor jak nováček Boris Koffi, tak Boluwatife Ogungbayi.

Zatímco prvně jmenovaný osmnáctiletý záložník z Pobřeží slonoviny si zahrál jen chviličku, o rok starší ofenzivní univerzál z Nigérie absolvoval na půdě sešívané jmenovkyně kompletních 90 minut a jeho strmá cesta vzhůru slávistickou hierarchií tak pokračuje.

Ogungbayi přišel do české metropole loni v létě z nigerijského Ilaji FC a v předešlé sezoně nastupoval za slávistickou devatenáctku, za kterou nastřílel v sedmi duelech hned deset branek a nakoukl i do UEFA Youth League.

Od léta 2023 si účastníka letošního CEE Cupu vytáhl kouč David Střihavka do slávistického béčka a perspektivní mladík střílí branky také v ČFL. Zatím jich v rámci šesti třetiligových vystoupení nasbíral čtyři.

Pravděpodobně už těží i z toho, že letní přípravné období absolvoval s prvním týmem Jindřicha Trpišovského a protože se trenérskému štábu v Edenu zalíbil, dlouho na sebe nenechala čekat ani premiérová šance v nejsledovanějším áčku.

Nikdo nikdy v lize neinkasoval tolikrát jako Grigar. Nestárnoucí rekordman Teplic však drží i několik primátů

V české nejvyšší soutěži si k tomuto datu vysloužil tři zápasové nominace a zatím má za sebou jednadvacet odehraných minut proti Karviné (5:1).

Dalších 22 minut pak absolvoval v předkole Evropské ligy proti Zorji Luhansk, s tím, že dokonce asistoval na branku Lukáši Masopustovi.

Zatím naposledy pak z toho bylo kompletních devadesát minut proti Hanácké Slavii Kroměříž a to, že vydržel na ploše celé utkání, určitě nebyla náhoda, protože zahrál kvalitně...

V pozápasovém interview s ním neměl problém souhlasit ani asistent trenéra Jaroslav Köstl. "Každým utkáním neskutečně roste. Na tréninku i v zápasech předvádí super výkony," chválil vycházející hvězdu sešívaného "S".

"Škoda, že mu tam nepadl nějaký obstřel, v těch je velmi silný. Má v sobě obrovský potenciál a na nás je, abychom ho dokázali dostat na co nejvyšší úroveň tak, aby byl týmu nápomocný i v lize," přidal na jeho konto vršovický odborník.

A když už naťuknul FORTUNA:LIGU, mohly by z toho být i nějaké minuty na Stínadlech proti Teplicím?

Slavia se pochlubila dvěma úlovky z Pobřeží slonoviny. Náctiletí záložníci v Edenu uspěli na zkoušce