Slavia se pochlubila dvěma úlovky z Pobřeží slonoviny. Náctiletí záložníci v Edenu uspěli na zkoušce

Slavia se pochlubila dvěma úlovky z Pobřeží slonoviny. Náctiletí záložníci v Edenu uspěli na zkoušce

Sportovní úsek Slavie se tento týden postaral o dva nové hráčské přírůstky, které však své vršovické dobrodružství nezačnou v áčku Jindřicha Trpišovského, nýbrž v béčku Davida Střihavky.

Csaplár: Marketingové a PR týmy Sparty i Slavie v poslední době předběhly samotný sport, infrastrukturu a zázemí

Slavné pražské "S" si smluvně pojistilo talentovanou dvojici z Pobřeží slonoviny Borise Koffiho a Clarka Bahiho, kteří v české metropoli uspěli na zkoušce a stali se kmenovými hráči Slavie na příštích pět let až do 30. června 2028.

Příchod mladíků, kteří kromě tréninků podstupují i intenzivní výuku angličtiny, je výsledkem spolupráce s partnerskou společností Slavie Strive Football Group.

"Hráče jsme byli osobně vícekrát pozorovat v prostředí akademie v Senegalu jak se skautským týmem, tak s vedením naší mládeže. Byli jsme tak přesvědčeni, že v rámci testů v našem klubu oba uspějí, a tak se i stalo," informoval na stránkách slavia.cz generální ředitel úřadujícího vicemistra Martin Říha.

Čerstvě osmnáctiletý středopolař Koffi, který přišel z FC Ivoire, už má za sebou zářijový debut za slávistickou rezervu proti Viktorii Plzeň B (2:0). Nastoupil však až v devadesáté minutě.

Krajánci: Čermák se rozstřílel, Kalas debutoval ve 2. Bundeslize, Lecce poprvé nominovalo Samka na Serii A

"Jde o defenzivněji laděného středního záložníka s velkým akčním rádiem a lídrovskými předpoklady," pokračoval v představovaní čerstvých akvizic Říha.

Jeho vrstevník Bahi dorazil do Čech z Académie Football Chérif, která sídlí v Pobřeží slonoviny a aktuálně už má za sebou čtyři vystoupení v základní sestavě výběru U18.

"Bahi je pak ofenzivní typ, "desítka". I pro jeho introvertnější povahu předpokládáme, že adaptace na naše prostředí může u Bahiho trvat déle," nastínil funkcionář z Edenu.

Sešívaný management věří, že oba disponují potenciálem být pro Slavii velkým přínosem.

Nikdy jsem nezažil, že by někdy šel Řehák něco uklidňovat, vysmál se Rada obhajobě Trpišovského

Foto: SK Slavia Praha