Leverkusen porazil Mohuč a zažívá nejlepší start do sezony. Bayern dotáhl dvougólový deficit a s Lipskem vybojoval remízu

Bayern Mnichov ve šlágru 6. kola německé Bundesligy remizoval na hřišti Lipska 2:2. Novým lídrem tabulky je Leverkusen, který zvítězil v Mohuči 3:0 a s pěti výhrami a jednou remízou zažívá nejlepší start do soutěže v historii. Král s Pavlenkou odehráli celých 90 minut, avšak jak tým Brém, tak mužstvo Unionu padly.

Adam Hložek do utkání Leverkusenu naskočil za konečného stavu v 79. minutě. Do vedení se svěřenci Xabiho Alonsa dostali v 18. minutě, když se obránce Van den Berg snažil skluzem zneškodnit šanci hostů, ale místo toho si míč srazil do vlastní sítě. V 59. minutě zvýšil na 2:0 z přímého kopu Grimaldo a o šest minut později přidal třetí trefu Leverkusenu Hofmann. "Nebyla to taková paráda jako v předchozích pěti zápasech, ale to nám může být jedno. Odehráli jsme dobré utkání a odvezli si domů tři body. Každý den tvrdě a pečlivě pracujeme, takže to pro mě není žádné překvapení," řekl švýcarský záložník Granit Xhaka, který přišel do Leverkusenu v létě z Arsenalu.

Lipsko, které minulý měsíc porazilo Bayern 3:0 v německém Superpoháru, v prvním poločase udeřilo dvakrát během šesti minut. Nejprve ve 20. minutě zakončil brejk Openda a krátce po něm zvýšil Lukeba, jenž využil Ulreichova zaváhání po rohu. Bayern v 57. minutě snížil z penalty nařízené za ruku zásluhou Kanea, který dal po příchodu z Tottenhamu osmý gól v sezoně. Pouze Erling Haaland dokázal v úvodních šesti bundesligových zápasech vstřelit více branek, a to devět. Na konečných 2:2 vyrovnal v 70. minutě zblízka Sané.

Mönchengladbach v Bochumi zvítězil 3:1 po dvou brankách Pléy a jednom zásahu Neuhause a připsal si první tříbodový zisk. Za domácí se trefil Losilla. Útočník Borussie Tomáš Čvančara, který vynechal předchozí zápas kvůli zranění stehna, nahradil v 64. minutě Siebatcheua. K dosavadním třem bundesligovým gólům další nepřidal.

Wolfsburg po dvou gólech Winda porazil doma Frankfurt 2:0, hosté dohrávali od 59. minuty bez vyloučeného Götzeho. Václav Černý nastoupil až v 90. minutě.

Stuttgart zvítězil v Kolíně nad Rýnem 2:0 díky dvěma brankám Undava, který v týmu hostuje z Brightonu, a je na druhém místě bod za Leverkusenem.

Heidenheim si připsal historicky druhou výhru v bundeslize, brankou Besteho doma zdolal Union Berlín 1:0. Hosté prohráli čtvrtý ligový zápas v řadě, mezitím utrpěli porážku také v Lize mistrů. Alex Král odehrál v záloze Unionu celé utkání.

Domácí se dostali do vedení už v páté minutě, když se prosadil Bader, a ještě do přestávky zdvojnásobil jejich vedení Skarke. Trenér Werderu Werner o přestávce připravil dvojnásobné střídání, ani to však kýžený efekt nepřineslo. V 62. minutě vedly domácí "Lilie" už 4:0 po trefách Mehlema a bývalého hráče Brém Kempeho, jenž se prosadil z penalty. Hosté dokázali v závěru už pouze zkorigovat skóre díky brankám Demana a Veljkoviče. Darmstadt díky tříbodovému zisku opustil sestupové pásmo a je se čtyřmi body patnáctý. Brémy mají šest bodů a jsou o tři příčky výše.

Freiburg doma porazil Augsburg 2:0 a bodoval naplno poprvé po třech zápasech. První branku v sezoně si v páté minutě připsal Grifo, když proměnil penaltu. Domácí kapitán poté asistoval i u druhého gólu Freiburgu, jeho centr z rohového kopu do sítě poslal hlavou Lienhart. Svěřenci trenéra Streicha jsou na osmém místě s deseti body, Augsburg má pět bodů a je čtrnáctý.