Kuchtova trefa zajistila Spartě tři body nad Plzní. Slavia nenašla recept na Skláře. Jablonec ukořistil první výhru v sezoně

Fotbalisté pražské Sparty zdolali ve šlágru 10. kola FORTUNA:LIGY Plzeň 2:1. Na vyrovnávací branku Durosinmiho dokázal bleskurychle odpovědět Kuchta. Obhájce titulu tak zůstal v lize neporažen. Viktoria prohrála po rekordních dvanácti soutěžních výhrách v řadě. Poprvé v sezoně zvítězil Jablonec, který si doma poradil s mdlým Slováckem. Premiérově pod novým trenérem vyhrála i Karviná. Slezané nasázeli Liberci pět branek. Duel mezi Sigmou a Baníkem rozhodla brzká červená karta pro brankáře Macíka - Baník poté vyhrál 0:3. Slavia nenašla recept na Teplice - zápas na Stínadlech skončil bezbrankovou remízou. Východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové skončilo nerozhodně 1:1.

FORTUNA:LIGA - 10. kolo:

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)

Branky: 10. Chramosta, 20. Krulich. Rozhodčí: Volek - Hurych, Pochylý - Starý (video). ŽK: Chramosta, Hanuš - Doski, Cicilia, Heča, Valenta, Svědík (trenér). Diváci: 2642.

Jablonec: Hanuš - Tekijaški, Martinec, Hurtado - Štěpánek, Houska (81. Hübschman), Kratochvíl, Polidar - Čanturišvili (90. Náprstek), Krulich (74. Drchal), Chramosta (74. Jovovič). Trenér: Látal.

Slovácko: Heča - Sinjavskij, Daníček, Kadlec, Kalabiška (46. Reinberk) - Havlík (67. Valenta), Trávník - Doski, Holzer (46. Cicilia), Petržela (67. Juroška) - Vecheta. Trenér: Svědík.

Jablonec vyhrál v nejvyšší soutěži po 11 utkáních a poprvé pod vedením kouče Radoslava Látala, jenž převzal mužstvo před sezonou. Slovácko utrpělo druhou venkovní porážku za sebou a dnešního soupeře nezdolalo potřetí po sobě.

Domácí udeřili hned z první vážnější akce zápasu. Čanturišvili nacentroval před bránu, kde si míč zpracoval Chramosta a poslal ho přesně ke vzdálenější tyči. Třetí nejlepší střelec minulé prvoligové sezony (15 gólů) skóroval poprvé v aktuální sezoně.

Záhy mohl odpovědět Trávník, v jediné šanci svého týmu ale z nadějné pozice netrefil bránu. Jablonec naopak zvýšil po takřka totožné situaci jako při první brance. Štěpánek opět z pravé strany nacentroval na Krulicha, který si prvním dotykem zpracoval míč a druhým v pádu podruhé překonal Heču. Osmnáctiletý útočník stylově oslavil svůj premiérový ligový start v základní sestavě.

Dosud nejhorší ofenziva v soutěži poprvé v sezoně skórovala dvakrát v jednom utkání. Severočeši v prvním poločase kontrolovali hru a vytvořili si řadu dalších nadějných šancí. V té největší Heča konečky prstů vytáhl Čanturišviliho pokus zpoza vápna.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil ani po dvojitém střídání, které o poločasové pauze připravil trenér hostů Svědík. V 54. minutě Chramosta postupoval z pravé strany sám na Heču, brankáře Slovácka ale nepřekonal. Po hodině hry těsně minuli ve velkých šancích Krulich a následně i Kratochvíl.

Slovácko bylo v ofenzivě neškodné a domácí v závěrečné půlhodině náskok s přehledem uhájili. Celek z Uherského Hradiště utrpěl další porážku po středečním vypadnutí z poháru s druholigovou Duklou Praha (3:4). Jablonec vyhrál na svém stadionu v lize po čtyřech zápasech.

FC Zlín - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

Branky: 85. Slončík - 45.+2 Šigut. Rozhodčí: Všetečka - Podaný, Leška - Kocourek (video). ŽK: Vukadinovič, Rakovan - Osmančík., Hellebrand. Diváci: 2267.

Zlín: Rakovan - Cedidla (46. Reiter), Simerský, Kolář, Čelůstka (84. Kovinič) - Didiba, Janetzký - Fantiš, Tkáč (68. Slončík), Pidro (46. Vukadinovič) - Žák (68. Ndiaye). Trenér: Vrba.

Č. Budějovice: Janáček - Sladký, Nikl, Králik, Trummer - Čermák (89. Broukal), J. Hora - Šigut (80. V. Hora), Skalák (62. Hellebrand), Alli (74. Osmančík) - Adediran (62. Ondrášek). Trenér: Marek Nikl.

Zlínští si od prvních minut vynutili mírnou územní převahu, jenže se potýkali s nepřesnou finální fázi. Recept, jak se dostat do vedení, naznačily tvrdé střely Fantiše a hlavně Cedidly mezi 13. a 18. minutou, které ale zlikvidoval pozorný brankář Janáček.

Jihočeši měli spoustu práce s vlastní defenzivou a tak jejich hra směrem dopředu byla spíše sporadická a nevznikla z toho žádná příležitost, která by mohla být označena jako gólová.

Fotbalová nuda skončila až v závěru poločasu a to zejména zásluhou hostů. Čermákova střela mířila těsně vedle, Alli trefil břevno a jednou ho vychytal Rakovan. Jihočeši ale přece jen šli do vedení. Zlínský gólman vyrazil Skalákovu střelu a Šigut poslal míč do sítě. Dvacetiletý záložník tak při svém třetím startu v lize zaznamenal první gól.

"Ševci" po přestávce i zásluhou střídajících Reitera a Vukadinoviče rozhýbali svoji ofenzivu, blízko vyrovnání byl ve 49. minutě Tkáč, ale jeho sražená střela skončila mimo, podobně jako Simerského hlavička po hodině hry.

V této fázi zápasu se hrálo prakticky jen na polovině hostů, jenže řada centrů a nákopů do šestnáctky Budějovic efekt nepřinesla. I přes občasné útočné výpady Českých Budějovic se scénář závěru duelu nezměnil. Domácí zvyšovali tlak a v 85. minutě vyrovnali, když zblízka dorazil míč hlavou do sítě Slončík. Zlínské mužstvo v lize neprohrálo s Dynamem posedmé za sebou.

MFK Karviná - Slovan Liberec 5:2 (3:1)

Branky: 11. Iván, 38. Budínský, 41. Akinyemi, 72. Memič, 83. Traoré - 14. Mikula, 47. Tupta. Rozhodčí: Klíma - Dobrovolný, Černoevič - Hocek (video). ŽK: Čurma, Moses, Memič - Červ. Diváci: 2212.

Karviná: Holec - Čurma, Krčík, Svozil (46. Bederka), Fleišman - Moses (65. Boháč), Čavoš (82. Traoré) - Memič, Budínský (54. Bartl), Iván (82. Antovski) - Akinyemi. Trenér: Jarábek.

Liberec: Vliegen - Prebsl, Chaluš, Fukala (46. Preisler) - Mikula (63. Horský), Žambůrek (46. Višinský), Červ, Ghali - Doumbia (74. Frýdek) - Kulenovič (80. Okoh), Tupta. Trenér: Kozel.

Jarábek, který se do Karviné vrátil po více než dvou letech, udělal čtyři změny v sestavě. Poprvé v české lize se v základu objevil nigerijský obránce Moses a slovenský záložník Iván, který se rychle odměnil brankou. Střelou bez přípravy ukončil karvinský gólový půst, který trval i s nepodařeným duelem domácího poháru v Uničově 365 minut.

Radost domácích měla jen krátké trvání. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu hlavičkoval Prebsl a další obránce Mikula zblízka doklepl míč do sítě. I pro něj to byl první gól v ligové sezoně.

Více šancí pak měli hosté, ale do Žambůrkovy střely se vrhl záložník Čavoš a Kulenovič v další nadějné pozici hlavičkoval vedle branky. Góly padaly na druhé straně. Kapitán Budínský svůj návrat do základní sestavy oslavil ve 38. minutě parádní střelou pod břevno a za další tři minuty dopravil Nigerijec Akinyemi uprostřed nepozorné liberecké obrany míč do sítě hrudí.

Liberec nerezignoval, ještě před koncem prvního dějství mohl snížit Kulenovič, ale jeho střelu zastavilo břevno. Hned po změn stran však udeřil Tupta a téměř od zadní čáry propasíroval míč mezi nohama brankáře Holce. Gól mu připravil střídající Višinský a brzy nato měl sám na kopačce vyrovnání, jeho střela ale skončila těsně vedle.

Karviná nechtěla jen bránit hubený náskok a využívala mezer v obraně hostů. V 70. minutě si Bosňan Memič naskočil na Ivánův přesný centr a zvýšil na 4:2. Střídající Traoré z Pobřeží slonoviny poté jen několik sekund po příchodu na trávník svým prvním gólem v české lize výhru zpečetil.

Slezský klub dal pět branek v jednom utkání nejvyšší soutěže vůbec poprvé. V předchozím průběhu sezony přitom vyhrál jen v prvním kole nad Zlínem 4:1, z dalších osmi kol vytěžil jediný bod a dal v nich pouze šest branek. Karvinští porazili Liberec teprve podruhé z 13 vzájemných ligových zápasů.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 0:3 (0:2)

Branky: 11. Tanko, 29. Ewerton, 77. Buchta. Rozhodčí: Szikszay - Ratajová, Antoníček - Zelinka (video). ŽK: Zorvan, Zmrzlý - Kpozo, Lischka. ČK: 19. Macík (Olomouc). Diváci: 10.015.

Olomouc: Macík - Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Ventúra, Pospíšil (46. Zifčák) - Vodháněl (22. Digaňa), Zorvan (46. Fortelný), Navrátil - Juliš (33. Kramář, 57. Šíp). Trenér: Jílek.

Ostrava: Letáček - Ndefe (64. Juroška), Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta, Boula (83. Kaloč), Rigo, Ewerton - Tanko (55. Šín), Kubala (83. Klíma). Trenér: Hapal.

Slezané v lize neprohráli v Olomouci pošesté za sebou, z toho popáté na Andrově stadionu zvítězili, a posunuli se na páté místo tabulky. Sigma v nejvyšší soutěži podruhé po sobě prohrála a zůstala čtvrtá. Hanáci doma nebodovali poprvé v ročníku po úvodních čtyřech výhrách.

Úvod utkání zastihl domácí v lepším rozpoložení, hned v první pětiminutovce zahrozili po rohových kopech. Jenže potom v 11. minutě přišel pas za obranu Hanáků, Macík se při výběhu zastavil na půli cesty a nejlepší ostravský střelec Tanko jej přehodil a dal svůj pátý ligový gól v sezoně.

Během chvíle mohlo být srovnáno. Letáčkovi vypadl na šestnáctce míč po vysokém centru Pospíšila, Zorvan brankáře překonal, ale Baník zachránil obránce Ndefe na brankové čáře.

Situace z 19. minutě výrazně změnila obraz hry. Olomoucké defenzivě opět utekl Tanko, Macík vyběhl mimo pokutové území, nigerijský útočník mu udělal kličku a slovenský gólman jej poslal k zemi. Rozhodčí Szikszay udělil Macíkovi červenou kartu a do branky musel Digaňa.

Baník proti deseti převzal iniciativu a ve 29. minutě Brazilec Ewerton střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. Navíc hned nato musel kvůli problémům se zadním stehenní svalem střídat nejlepší kanonýr Sigmy Juliš.

Ve druhé půli přišla pro Olomouc další nepříjemnost v podobě zranění Kramáře, ale Hanáci se snažili nepříznivý výsledek zvrátit. Po hodině hry mohl snížit Zmrzlý, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil Letáček a dorážka Zifčáka byla obranou zblokovaná na roh.

Ostravský tým dvakrát zahrozil střelou zpoza vápna a v 77. minutě se dočkal třetí branky, když Boula přihrál mezi stopery Buchtovi a ten nedal Digaňovi šanci. Od čtvrtého gólu Sigmu zachránilo deset minut před koncem břevno, které z úhlu nastřelil Juroška. V nastaveném čase ještě mohl kosmeticky upravit skóre Beneš, ale jeho hlavičku po rohu vytáhl Letáček.

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)

Branky: 2. Laci, 27. Kuchta - 26. Durosinmi. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Matoušek - Machálek (video). ŽK: Preciado, Vindahl - Dweh, Cadu, Staněk. Diváci: 17.791.

Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Sörensen - Preciado (83. Wiesner), Sadílek, Laci, Ryneš - Birmančevič (67. Olatunji), Haraslín (84. Pešek) - Kuchta (77. Karabec). Trenér: Priske.

Plzeň: Staněk - Hejda, Hranáč, Dweh - Kopic (63. Jirka), Kalvach, Bucha, Traoré (36. Chorý), Cadu - Šulc (78. Vydra) - Durosinmi (78. Kliment). Trenér: Koubek.

Všechny branky na Letné padly v prvním poločase. Domácí poslal do vedení Qazim Laci, za hosty srovnal Rafiu Durosinmu, ale Jan Kuchta vzápětí rozhodl. Sparta zdolala v lize Plzeň ve třetím z posledních čtyř duelů (pokaždé o gól) a ideálně se naladila na čtvrteční utkání 2. kola skupiny Evropské ligy na hřišti Betisu Sevilla. Západočeši se ve stejný den představí v Konferenční lize v Astaně.

Sparťanští fanoušci ve 14. soutěžním utkání po sobě vyprodali Letnou (17.791 diváků). Svěřencům dánského trenéra Briana Priskeho kvůli červené kartě z derby se Slavií (1:1) chyběl Krejčí, jehož v roli kapitána nahradil jiný stoper Panák.

Domácí udeřili už po dvou minutách hry. Ryneš našel kolmou přihrávkou Haraslína, který si zasekl míč a přihrál na hranici malého vápna zakončujícímu Lacimu. Albánský reprezentant vstřelil první gól za Letenské v nejvyšší soutěži.

O 10 minut později vypálil zdálky agilní Ryneš, brankář Staněk skákavý míč vyrazil před sebe a poradil si také se Sadílkovou dorážkou. Na opačné straně Kuchta na vlastní polovině přišel o míč, Cadu odcentroval do vápna na zadní tyč, ale gólman Vindahl proti Traorého nelehkému zakončení ze vzduchu včas zasáhl. Poté balon ztratil Durosinmi a Ryneš dlouhým nákopem našel Kuchtu, Staněk ale jeho pohotové zakončení vyrazil.

Ve 26. minutě Viktoria srovnala, když si na Kalvachův centr z rohového kopu nejvýše vyskočil Durosinmi, na jehož skákavou hlavičku Vindahl nedosáhl. Nigerijský útočník skóroval ve čtvrtém kole po sobě a celkově pošesté v sezoně nejvyšší soutěže. Kalvach zase pátou asistencí vyrovnal v čele tabulky nejlepších ligových nahrávačů sparťana Laciho.

Pražané si za minutu a půl vzali vedení zpátky. Preciado vyhraným hlavičkovým soubojem s Caduem posunul Sadílka do brejku, který vyřešil Kuchta střelou do Staňkova protipohybu. Český reprezentant se zapsal mezi střelce počtvrté v ligovém ročníku. Sparta má spolu s Plzní s 27 góly nejlepší útok v sezoně nejvyšší soutěže.

Západočeši krátce poté srovnali zásluhou Cadua, jenže do hry vstoupil videorozhodčí Machálek a hlavní sudí Pechanec po zhlédnutí opakovaných záběrů branku kvůli Dwehově ruce v pokutovém území odvolal.

Krátce po změně stran mohl náskok Sparty zvýšit Kuchta, jenže z šestnáctky přestřelil. Po téměř hodině hry nejlepší ligový střelec sparťan Haraslín zakončil těsně vedle. V další šanci se do střely střídajícího domácího útočníka Olatunjiho vrhl hostující kapitán Hejda. V 84. minutě se prosadil domácí stoper Sörensen, stejně jako v úvodním dějství ale intervenoval VAR a Pechanec po přezkoumání situace gól neuznal.

Hosté nakonec mohli srovnat. Po sérii rohů vystřelil v šesté minutě nastavení Kalvach, stoper Vitík však na brankové čáře míč odhlavičkoval. Sparta doma v lize prohrála jediný z posledních 22 zápasů (s Plzní na konci minulého ročníku) a v této sezoně nejvyšší soutěže tam zvítězila ve všech pěti utkáních.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)

Branky: 29. Hilál, 84. Pulkrab - 60. Matoušek. Rozhodčí: Hocek - Machač, Hádek - Zelinka (video). ŽK: Mužík (Bohemians). Diváci: 3331.

M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek - Kubista (65. Poulolo), Matějovský (90.+1 Šimek) - Kušej, Mareček (65. Ladra), Solomon (65. Jawo) - Hilál (34. Pulkrab). Trenér: Kulič.

Bohemians: Jedlička - Hůlka, Křapka, Hybš - Dostál (59. Mužík), Jánoš (59. Puškáč), Hrubý (87. Necid), Kovařík - Smrž - Prekop (72. Kozák), Matoušek (72. Vondra). Trenér: Veselý.

Středočeši v nejvyšší soutěži doma porazili Bohemians posedmé za sebou a posunuli se na šesté místo neúplné tabulky, navíc mají k dobru odložené utkání s Plzní. "Klokani" v posledních třech venkovních duelech nebodovali a klesli na devátou pozici.

Mladoboleslavští měli od začátku mírnou převahu, ale do zakončení se přes pevnou obranu vršovického mužstva nedostávali. Pouze Kubista z dálky minul branku.

Domácí ale hned první větší šanci ve 29. minutě proměnili. Fulnek nacentroval do šestnáctky a Hilál hlavou překonal Jedličku. Bahrajnský útočník druhou ligovou trefu v sezoně proti bývalému týmu neslavil. Krátce nato musel Hilál odstoupit kvůli zranění, které si způsobil ještě před gólem.

Bohemians brankáře Trmala v nezáživném úvodním poločase výrazněji neohrozili, mladoboleslavský Kušej krátce před pauzou po individuální akci přestřelil.

Středočeši mohli na začátku druhého dějství přidat pojistku, ale Jedlička vychytal Pulkraba a následně hostující gólman vytáhl nad břevno Karafiátovu hlavičku po rohu.

Na druhé straně Hůlkův gól neplatil kvůli ofsajdu, ale v 60. minutě už Bohemians vyrovnali, když Kovaříkův centr zužitkoval hlavou Matoušek. Ofenzivní záložník se v ligovém ročníku prosadil podruhé.

Středočeši reagovali trojnásobným střídáním a pražského soupeře na chvíli zatlačili, z největší příležitosti však kapitán Matějovský po rychlé akci Jedličku neprostřelil.

Domácí se do závěrečného náporu nedostali, přesto v 83. minuty skórovali. Ladra v souhře střídajících hráčů nacentroval před branku, bývalý útočník Bohemians Pulkrab míč lehce tečoval hlavou a připsal si rovněž druhý ligový zásah v sezoně.

Ligový souboj Mladé Boleslavi s Bohemians tak pojedenácté za sebou nabídl minimálně tři góly.

FK Teplice - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Caletka - Adámková (video). ŽK: Beránek, Hora - Holeš, Oscar, Köstl (asistent trenéra). Diváci: 15.193.

Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Mičevič (59. Trubač) - Radosta, Knapík, Jukl, Havelka, Beránek - Jásir (90.+2 Dramé), Vachoušek (85. Hora). Trenér: Frťala.

Slavia: Mandous - Masopust, Ogbu, Holeš - Douděra (46. Schranz), Zafeiris, Oscar, Provod (86. Van Buren) - Jurečka (90.+3 Tomič), Wallem (58. Jurásek) - Tijani (58. Chytil). Trenér: Trpišovský.

Slávisté po domácí remíze 1:1 v derby v minulém kole podruhé za sebou v lize ztratili body. Červenobílí sice zůstávají spolu se Spartou jedinými dvěma neporaženými týmy soutěže, z druhého místa tabulky ale aktuálně ztrácejí na letenského obhájce titulu dva body. Vršovičtí se zároveň nedokázali vítězně naladit na čtvrteční druhé utkání skupiny Evropské ligy s Tiraspolem. Tepličtí doma v této sezoně po Plzni a Spartě obrali o body dalšího aspiranta na titul a po třetím kole bez porážky jim patří osmá příčka.

Slavia sice v prvním poločase držela míč 78 procent času, dlouze obléhala teplické pokutové území, do velkých šancí se ale přes domácí obranu dostávala jen těžko. Až ve 34. minutě si na Holešův pas za obranu naběhl Douděra, z pravé strany ale střílenou přihrávkou minul. Následně vypálil vedle také Wallem.

Tepličtí se prakticky celé úvodní dějství bránili, ale těsně před pauzou měli jedinečnou možnost otevřít skóre. Masopust ve vápně fauloval pronikajícího Jásira, devatenáctiletý Vachoušek ale z nařízené penalty ve třetí minutě nastavení selhal a pouze nechal vyniknout gólmana Mandouse.

Po poločase trenér Slavie Trpišovský nasadil místo Douděry Schranze a po jeho přihrávce ve 48. minutě přestřelil nejlepší kanonýr minulé ligové sezony Jurečka. V 58. minutě se dostal do brejku Vachoušek, nabíhající Radosta ale v pádu zakončil jen do boční sítě. Krátce nato musel kvůli zranění vystřídat domácí stoper Mičevič.

Pražanům se příliš nedařilo, přesto v 73. minutě dostali míč do sítě. Jurečka si po levé straně naběhl do vápna, Jurásek jeho přihrávku nezpracoval ideálně a další střídající hráč Chytil s pomocí břevna dotlačil balon za čáru. Videorozhodčí Adámková ale po dlouhém přezkoumávání odhalila, že se míč po Chytilově střele odrazil od paty Juráska, který stál za domácím gólmanem Grigarem v ofsajdu.

V 86. minutě vypálil kousek nad Holeš. V osmé z devíti nastavených minut mohli nečekaně rozhodnout domácí, nabíhající Knapík po rohovém kopu těsně přestřelil. Z protiakce ještě mohl udeřit favorit, Chytil ale po Juráskově centru a Grigarově podběhnutí hlavičkoval vedle.

Slavia sice v lize s Teplicemi už 18 utkání po sobě neprohrála, na Stínadlech ale potřetí z posledních čtyř zápasů jen remizovala. Tepličtí si spravili reputaci po středečním vyřazení z domácího poháru od druholigového Vyškova.

FK Pardubice - FC Hradec Králové 1:1 (1:0)

Branky: 44. Černý z pen. - 61. Harazim. Rozhodčí: Berka - Vlček, Vyhnanovský - Petřík (video). ŽK: Icha - Ševčík, Kodeš. Diváci: 4530.

Pardubice: Budinský - Icha, Halinský, Kukučka, Surzyn - Darmovzal - Matoušek (63. Pikul), Hlavatý, Daněk, Sychra (80. Míšek) - Černý (70. Krobot). Trenér: Kováč.

Hradec: Bajza - Klíma, Ševčík, Čihák, Horák - Kodeš, Dancák - Harazim, Krejčí (90. Kučera), Pilař (86. Juliš) - Vašulín (84. Hais). Trenér: Kotal.

Pardubice doma bodovaly po dvou porážkách, v ročníku nejvyšší soutěže tam však nevyhrály páté z dosavadních šesti utkání. Hradec nezvítězil v ligovém derby počtvrté v řadě, po dvou prohrách v něm alespoň bodoval. Na venkovní ligové vítězství čeká šest utkání.

Pardubičtí dnes místo tradiční bílé a červené nastoupili ve speciálních modro-červených dresech, které v příštím týdnu nabídne klub v charitativní dražbě. Nemohli se ale spolehnout na podporu "kotle" za bránou, někteří fanoušci kvůli sporům s vedením klubu fandili jen za branami stadionu.

Takřka domácí atmosféru tak měli díky zaplněnému sektoru hostů Královéhradečtí, kteří byli v úvodní půlhodině aktivnějším týmem. Už ve třetí minutě našel Harazim ve vápně Vašulína, jenž z bezprostřední blízkosti trefil jen gólmana Budinského. Z krkolomné pozice před bránou neuspěl ani v 22. minutě Krejčí.

Domácí zahrozili až těsně před pauzou. Zmatky v rozehrávce vyústily v Klímovu nešťastnou přihrávku před vlastní bránu, kde Daňkovu střelu na poslední chvíli srazil na roh Ševčík. Královéhradecký stoper ale současně skluzem domácího hráče fauloval a sudí Berka po poradě s videem nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Černý, jenž vítěznými brankami rozhodl obě derby v minulé sezoně (1:0 a 3:1). Osmatřicetiletý bývalý útočník "Votroků" zaznamenal premiérový zásah v ligovém ročníku.

Hradec Králové ve třetím soutěžním utkání od návratu kouče Kotala dostal první gól a hned po změně stran mohl inkasovat podruhé. Darmovzal zakončil průnik mezi obránci nezištnou přihrávkou na Hlavatého, domácí špílmachr ale ve vyložené šanci minul bránu. Na druhé straně musel Budinský zasáhnout při Pilařově nebezpečné hlavičce.

Hosté se dočkali v 61. minutě, kdy si Harazim naskočil na Pilařův přetažený centr a hlavou vyrovnal. Třiadvacetiletý obránce nebo záložník dal v 62. ligovém startu druhý gól a prosadil se po takřka třech letech. "Votroci" skórovali na hřišti východočeského rivala po čtyřech soutěžních utkáních.

Bleskovou otočku mohl zařídit Vašulín, jenže Budinský jeho ránu vyboxoval. Hra se oboustranně otevřela, na poslední velkou šanci ale takřka vyprodané hlediště pardubického stadionu čekalo až do 79. minuty, kdy Bajza vytáhl skvělý zákrok proti Sychrově obstřelu.

Pardubice, které ve středu vypadly z poháru po penaltovém rozstřelu s třetiligovými Velvary, nevyhrály čtvrté soutěžní utkání za sebou, z toho třetí v lize.