Nejlínější hráč, jakého pamatuju. Nezaslouží si žádné slitování, opřela se legenda Liverpoolu do Pogby

Nejlínější hráč, jakého pamatuju. Nezaslouží si žádné slitování, opřela se legenda Liverpoolu do Pogby

Veřejností stále ještě rezonuje dopingový skandál Paula Pogby, který byl mnohými označován za jednoho z nejlepších záložníků světa. Tato kauza jako by ovšem přilila olej do žhnoucího Sounessova ohně kritiky.

Graeme Souness je bývalým hráčem Liverpoolu a nynějším fotbalovým expertem, který až do dubna 2023 vysedával ve studiu Sky Sports. Mnozí si jej pamatují zejména díky jeho ostrým názorům, jimiž nešetřil zejména někdejšího záložníka Manchesteru United Paula Pogbu.

V souvislosti s Pogbou volil Souness často takové výrazy, jako jsou líný, namyšlený, nezodpovědný a v neposlední řadě také hloupý fotbalista. Jakmile tedy vyšla najevo Paulova kauza s dopingem, tato kritika odstartovala hezky od začátku.

„Po tomto problému se opět potvrdilo, že vše, co jsem o Pogbovi kdy říkal, byla pravda. Od samotného mládí měl potenciál být dobrým fotbalistou, ale byl líný. A jak se nyní potvrdilo, tak i hloupý,“ promluvil Souness v The Second Captains podcastu.

„Chápu, že měl zdravotní problémy, ale pokud kvůli nim začal brát nějaké peptidy a myslel si, že na to nikdo nepřijde, tak ho jinak nazvat nemůžu… Ten člověk je celý život líný, a přitom strašně namyšlený. Fláká tréninky, během zápasů fláká své defenzivní povinnosti, zanedbává správnou rozcvičku a pak to vyústí vždy nějakým svalovým zraněním,“ líčil.

„Volný čas tráví po zábavách, hraje hry, a i když mluví o tom, jak se chce ve fotbale zlepšovat, tak se mu nikdy plně neoddal. A to je názor, za kterým si stojím a vždy budu stát. Je to prostě lemra líná,“ nebral si Souness žádné servítky.

Nyní už jen čekáme, jak dopadne Pogbův dopingový skandál. Juventus jej do vyřešení suspendoval, přičemž si vyhradil právo zvážit další procedurální kroky. Není tedy vyloučeno, že Paulovi bude ukončena smlouva, čímž by mu prakticky skončila i profesionální kariéra.