Vysvobození pro De Ligta? V Bayernu byl odsunut na vedlejší kolej, rýsuje se možnost to zkusit v Anglii

Vysvobození pro De Ligta? V Bayernu byl odsunut na vedlejší kolej, rýsuje se možnost to zkusit v Anglii

Manchester United se v posledních týdnech trápí a ovlivnit to může celou aktuální sezónu. Další sobotní ztráta na Old Trafford proti Crystal Palace již není jen zdviženým varovným prstem, ale jasnou reakci, že je potřeba něco změnit. Asi je brzy, aby se hovořilo o kývání židle pod nizozemským stratégem Erikem ten Hagem, ale kádr Rudých ďáblů bude muset projít celou řadou změn, některými již během zimního přestupového okna.

Ostrovní gigant tuší, že hlavním tématem v lednu by měl být příchod nového středního obránce. Rudí ďáblové monitorují ve francouzské Ligue 1 Jeana-Claira Todiba, který se prezentuje dobrými výkony v barvách Nice, ale nizozemský stratég podle webu Fichajes prahne po svém krajanovi Matthijsovi de Ligtovi.

Čtyřiadvacetiletý stoper zaujal svět svými výkony v Ajaxu, kde na něj tehdy dohlížel Ten Hag. Následoval přestup do Juventusu, kde však už tolik neoslňoval a Stará dáma navíc potřebovala ulevit klubové pokladnici. Přesun do Bayernu Mnichov se zdál být ideální volbou, ale nový kouč bavorského obra Thomas Tuchel na něj nespoléhá a odložil jej na vedlejší kolej.

Manchester United nyní zvažuje jeho vykoupení, protože se nemůže spolehnout na kvality Harryho Maguirea a Victora Lindelöfa. Posílit střed obrany chtěl Ten Hag již během léta, ale nakonec se tak nestalo. Pokud jde o cenovku, tak De Ligt by mohl klub sídlící na Old Trafford vyjít zhruba na 80 milionů eur.

LIVERPOOL TUŠÍ, ŽE V PŘÍPADĚ SALAHA NEMÁ JEŠTĚ VYHRÁNO. ZA DALŠÍ MOŽNOU NÁHRADU BY SI NEVÁHAL PŘIPLATIT

Foto: Manchester United FC