Vysmívaný hrdina? Joselu zachraňuje Real Madrid

Vysmívaný hrdina? Joselu zachraňuje Real Madrid

Odešel Karim Benzema, měl přijít Kylian Mbappé. Být hrotovým útočníkem v Realu Madrid, to se dřív rovnalo hvězdnému jménu. Nicméně Los Blancos v létě zvolili jiný přístup. Za hostování Joselua se většina fanoušků smála. Je to ale zkušený borec, kdo se směje teď. 

Joselu přišel do Realu Madrid v létě původně jako náhrada za Mariana Díaze, ale vše se rychle změnilo, když Karim Benzema odešel ze Santiago Bernabéu do Saúdské Arábie a klub se rozhodl nepodepsat nikoho dalšího na pozici útočníka.

Joseluova role se změnila a z pravidelného náhradníka se stal borcem, který nastupuje v útoku téměř pravidelně. Španělský reprezentant snesl mnoho kritiky a pochybností o tom, zda má na to, aby se stal útočníkem Realu Madrid. Ti, kteří mu nevěřili, se zaměřovali spíše na jeho slabiny než na jeho silné stránky.

Nicméně Joselu si před brankou plní své úkoly tak spolehlivě, že kritika pomalu utichá. 

V sobotu v Gironě vstřelil třiatřicetiletý hráč svůj čtvrtý ligový gól v sezoně, což je jen o jeden méně než Robert Lewandowski, a stal se již druhým nejlepším střelcem Realu Madrid za Judem Bellinghamem, který jich má na kontě v lize šest.

Jeho góly navíc nejsou obyčejné. Prvním gólem vyrovnával na 1:1 v těsném zápase proti Getafe, pak dal rozhodující gól v podobně těsném utkání s Realem Sociedad. Minulý týden si rozšířil střelecký účet proti Las Palmas, načež o víkendu v souboji o čelo tabulky pomohl skolit Gironu gólem a asistencí. 

To vše v 33 letech a v situaci, kdy mu věřil málokdo.