Blaugranas chtějí v lednu zlákat nového střelce zpoza velké louže. Má to ale jeden háček

Blaugranas chtějí v lednu zlákat nového střelce zpoza velké louže. Má to ale jeden háček

Aktuální šampion španělské La Ligy plánuje posílit svou ofenzivní řadu. Již během nadcházející reprezentační přestávky mají odletěl zástupci Barcelony do Brazílie, aby tam jednali o lednovém příchodu teprve osmnáctileté hvězdičky Vitora Roquea.

Podle informací serveru Goal měli Katalánci již v létě tento transfer zaháčkovat tím, že se s CA Paranaense domluvila na přesunu brazilského reprezentanta. Roque měl balit kufry po této sezoně a jeho současný zaměstnavatel inkasovat 35 milionů eur.

Původní plán však má být pozměněn a Barcelona by ráda novou ofenzivní tvář přivítala na Camp Nou již v lednu. Celý plán má ale jeden háček, protože zatím nebyla domluvena s hráčem výše jeho mzdy. Ta by mohla narazit na platový strop, který si Katalánci stanovili při nutnosti regulovat své výdaje, aby klub nehospodařil ve ztrátách.

Barcelona již nedávno prodloužila smlouvu s německým brankářem Marcem-André ter Stegenem, ale i on musel přistoupit na nižší mzdu, totéž je v plánu v případě záložníka Frenkie de Jonga. Velkou roli by mohl sehrát také prodej akcií z Barca Studios (subjekt zahrnující klubovou TV a další audiovizuální sortiment nesoucí značku Barcelony) v hodnotě 40 milionů eur, o čemž má být jasno již v první polovině října.

DALŠÍ TRENÉRSKÁ HVĚZDA NA LAVIČKU ŘÍMA? AS POKUKUJE PO CONTEM