Další trenérská hvězda na lavičku Říma? AS pokukuje po Contem

Další trenérská hvězda na lavičku Říma? AS pokukuje po Contem

José Mourinho to má podle italských novinářů v AS Řím pořádně nahnuté. Nedobré výkony, špatný vstup do sezony a k tomu ostrá vyjádření v rozhovorech. I proto římský velkoklub prý pomalu hledá náhradu. 

José Mourinho, který kdysi patřil k nejlepším ve své profesi, v poslední době zažívá těžké časy a náhle se rozloučil se svými posledními posty v Manchesteru United a Tottenhamu. A přestože se šedesátileté legendě podařilo během prvních dvou sezon v Římě skončit nejlépe jen na šestém místě, ukončení více než třicetiletého sucha v evropských pohárech a přesvědčení hráčů jako Paulo Dybala a Romelu Lukaku, aby se připojili ke klubu, dělá z Mourinhova angažmá úspěšnou misi.

Po víkendovém vítězství nad Frosinone 2:0 se Mourinhovi podařilo uklidnit situaci minimálně ještě na týden.

Ale vzhledem k tomu, že jeho tříletá smlouva vyprší v červnu, je možné, že se cesty Mourinha a Říma rozejdou přirozenou cestsou, což otevře dveře jinému legendárnímu manažerovi, který se pokusí ve Věčném městě vybudovat tým, jenž bude útočit na mistrovský titul.

Podle SportMediaset zvažuje Řím příští léto angažovat bývalého šéfa Juventusu Antonia Conteho. Conte není v Serii A žádným nováčkem, protože jí jako hráč i manažer zasvětil téměř celý svůj život.

Nejpovedenější štace byla v roli manažera Juve v letech 2011 až 2014, Conte si také připsal titul v Premier League, když v roce 2017 dovedl Chelsea k prvenství.