Slavia opět žhaví linku Ostrava. Po Sorovi a Tijanim chce dalšího střelce Baníku

Slavia opět žhaví linku Ostrava. Po Sorovi a Tijanim chce dalšího střelce Baníku

Baník Ostrava bude zřejmě čelit dalšímu pokusu Slavie získat jednoho ze svých útočníků během nadcházejícího přestupového okna.Po Yirovi Sorovi a Muhamedu Tijanim je na pořadu dne podle webu inFotbal.cz nigerijský forvard Abdullahi Tanko.

Zatímco zimní přestupové okno ještě není otevřeno, jednání mezi kluby už měly podle webu inFotbal.cz vypuknout. Bude na Baníku, jak se k možné nabídce Pražanů postaví. Momentálně je totiž Tanko pro Slezany klíčovou postavou.

Ve FORTUNA:LIZE nastřílel pět branek a na jednu přihrál, což z něj dělá nejproduktivnějšího hráče Baníku. Naposledy se výrazně podepsal pod výhru v Olomouci, když vstřelil úvodní gól a následně se a něm vyloučil brankář Matúš Macík.

Slavia by příchodem Tanka rozšířila svou už tak nabitou ofenzivu. V útoku se o místo rvou Muhamed Tijani, Mojmír Chytil, Václav Jurečka, Mick van Buren a Stanislav Tecl. Na křídelních postech jsou navíc k dispozici Matěj Jurásek či Ivan Schranz.

Trasa Ostrava - Eden je však aktivní již několik přestupových oken. V minulosti se do Prahy vydali již zmiňovaní Tijani se Sorem, opačnou cestou zase Srdjan Plavšič či Ewerton. Slavia navíc také kdysi jevila zájem o slovenského forvarda Ladislava Almásiho. Tankova krajan Sora "sešívaní" přivedli v zimě 2022 za zhruba 30 milionů korun. O rok později jej po skvělých výkonech v Konferenční lize prodali za cca 150 milionů do belgického Genku.

Tanko v aktuálním ročníku F:L

zápasy  10

góly  5

asistence  1

střely/na branku  17/9